GAMENERD.PL

Xbox One S – kowboj goni samuraja

Xbox One S – kowboj goni samuraja

Sprzedaż konsoli Xbox One dla Wielkiej Brytanii wzrosła w relacji tygodniowej o 989%. Ogromny wzrost sprzedażowy wiązany jest przez ekspertów przede wszystkim z wprowadzeniem na rynek odchudzonej wersji Xbox One – modelu One S.

Jak podaje serwis MCV, w tygoniu sprzedażowym 19-24 września Xbox One S stanowił 71% zakupionych konsol, co oznacza 76% wzrost analogicznie do tego samego okresu zeszłego roku. Natomiast sprzedaż konsoli PlayStation 4 zaliczyła wzrost o zaledwie 22% w relacji tygodniowej po wydaniu konsoli PS4 Slim. Sprzedaż konsoli od Sony stanowiła 19% we wspomnianym tygodniu września, co oznaczało spadek o 66% analogicznie
do tego samego okresu zeszłego roku. Jeśli zestawić ze sobą premierowy tydzień obu odchudzonych wersji od Microsoftu i Sony to gigant z Redmond bije rywala z Japonii o 361% w wynikach sprzedażowych.

To świetne jak popularne stały się zrestawy Xbox One S i Fifa 17 Xbox One S, i to nie tylko w ciągu ostatniego tygodnia ale od samego wydania konsoli One S w sierpniu. Streaming 4K i  Blu-ray 4K UHD zanotowały bardzo pozytywny odbiór i to chyba jest nawazniejszy cztynnik dla osób szukających nowszych konsol” powiedział Marketing Manager Xbox UK Harvey Eagle.

Ewidentnie dla Xboxa rozpoczął się okres dobrej passy, co zdają się potwierdzać także sierpniowe wyniki sprzedaży w USA, gdzie już drugi miesiąc z rzędu konsola Xbox One przebija swojego rywala. Ciekawe jak statystyka sprzedaży będzie dla amerykańskiego giganta wyglądać na koniec roku, czyli już po premierze Playstation 4 Pro. Poczekamy, zobaczymy..