GAMENERD.PL

Xbox Game Pass – dostęp do ponad 100 nowych gier!

Xbox Game Pass – dostęp do ponad 100 nowych gier!

Microsoft oferuje nową usługę – Xbox Game Pass. Umozliwia ona graczom dostęp do ogromnej biblioteki gier do pobrania dla konsoli Xbox One. Wśród tytułów zapowiedzianych w zbiorze są: Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16, Fable III i LEGO Batman. Gier ma być ponad sto!

Microsoft ma już jedną usługę abonamentową – Xbox Live Gold, który jest kontrofertą dla PS+ od Sony. W zamian za miesięczną opłatę otrzymujemy dostęp do trybu multiplayer w grach i ekskluzywne zniżki w Sklepie Xbox. Są także darmowe tytuły na własność, dostępne w naszej bibliotece dopóki mamy wykupiony abonament.

Dodatkowa usługa, ale po co?

Xbox Game Pass oferuje dostęp do ponad 100 gier. Liczba ta będzie ulegała systematycznemu zwiększaniu. W bibliotece dostępnych tytułów nie ma co się spodziewać najnowszych produkcji, ale nie oznacza to że nie będzie tam łakomych kąsków z klasyki. Wliczając w to hity z Xboxa 360, dzięki wstecznej kompatybilności. Nie będą one jednak dostępne cały czas. Oferta będzie modyfikowana. Jeśli chcemy kupić dany tytuł i cieszyć się nim również po tym jak opuści Xbox Game Pass, dostaniemy na niego specjalną zniżkę 20%.

Abonament ma wynieść w Polsce 39,99 zł. Nie jest to usługa streamingowa – gry pobierane są bezpośrednio na dysk naszego Xboksa i można spokojnie grać w nie offline. Jeśli będziemy chcieli grać przez sieć, to wciąż będziemy potrzebowali Xbox Live Gold, lecz da nam on dodatkowe 10% rabatu na zakup gier z oferty.

Nowy projekt Microsoftu jest  w fazie testów z członkami programu Xbox Insider. Oficjalnie ruszy pod koniec wiosny 2017 roku. Subskrybenci Xbox Live Gold otrzymają wcześniejszy dostęp do usługi.