GAMENERD.PL

Wolfenstein II: The New Colossus – ze swastykami czy bez?

Wolfenstein II: The New Colossus

Zgodnie z zapowiedziami Bethesdy z E3 gra Wolfenstein II: The New Colossus ukaże się już 27 października tego roku. Pojawiła się jednak wątpliwość czy nie zostaną w niej ocenzurowane swastyki.

A wszystko to za sprawą braku takowych na oficjalnej stronie gry na rynek polski. Wszystkie wersje językowe Wolfenstein II: The New Colossus (poza niemiecką) posiadają ten symbol. Pojawiła się więc wątpliwość czy w związku z tym sama gra w polskiej wersji językowe, podobnie do niemieckiej, nie zostanie ocenzurowana.

Wolfenstein II: The New Colossus

Rozwiewa ją Przemysław Zalewski – PR Manager firmy Cenega, która odpowiada za dystrybucję gry na rynek polski. Na pytanie portalu Gry-Online na ten temat udzielił następującej odpowiedzi:

[quote style=”1″ author=””]Polskie prawo nie zabrania wykorzystania symbolu swastyki w tak jednoznaczny sposób jak np. niemieckie, ale równocześnie orzecznictwo jest na tyle niejednolite, że zdecydowaliśmy się nie używać symbolu na materiałach promujących grę. Co ważne, sama gra nie będzie w żaden sposób ocenzurowana i tam gdzie twórcy przewidzieli pokazanie w grze swastyki, będzie ona pokazana.[/quote]

 

Oznacza to, że polska lokalizacja gry nie będzie pozbawiona tego symbolu. Czekamy więc ze zniecierpliwieniem na premierę..

 

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas