GAMENERD.PL

Vaporum – steampunkowy dungeon crawler w tym miesiącu!

Vaporum

Fatbot Games z dumą ogłasza datę premiery swojego debiutanckiego projektu! Inspirowane staroszkolnymi klasykami Vaporum będzie dostępne na Steamie już w tym miesiącu. Czy jesteś gotów, aby zgłębić sekrety mechanicznej, monumentalnej wieży, sięgającej głębin morza?

Pierwszą rzeczą, którą widzisz po przebudzeniu się z dziwnego, strasznego snu, jest monstrualna wieża przesłaniająca niebo. Mimo, że budzi w Tobie niepokój, jednocześnie, z jakiegoś dziwnego powodu, czujesz, że coś Cię do niej przyciąga. Nie masz wyjścia – utknąłeś pośrodku niczego, pozbawiony wspomnień, i nie masz dokąd pójść. Ocean jest rozległy, a Ty jesteś sam. Wejście do wnętrza wieży wydaje się jedynym rozwiązaniem. Tylko czemu wygląda tak znajomo?

Twórca gier niezależnych ze Słowacji, Fatbot Games, ujawnia datę premiery Vaporum – gra ukaże się na PC już 28 września! Zanurz się w nieznane, mierząc się z coraz silniejszymi przeciwnikami i rozwiązując coraz bardziej skomplikowane łamigłówki. Odkryj tajemnice tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w wieży, poznaj los jej mieszkańców i, co najważniejsze, odzyskaj swe wspomnienia i dowiedz się, kim właściwie jesteś. Jedno jest pewne – niebieska substancja, którą widzisz niemalże na każdym kroku, zdaje się ze wszystkim łączyć.

vaporum

Jeśli chcesz zgłębić wszystkie tajemnice Vaporum, czytaj wszystkie informacje i dokumenty, które tylko uda Ci się odnaleźć. Eksploruj opcjonalne lokacje i zdobywaj nagrody za dodatkowe wyzwania. Wnętrze mechanicznego kolosa jest pełne sekretnych przejść; znajdziesz w nich unikalne przedmioty i notatki mieszkańców, które rzucą nieco światła na wydarzenia poprzedzające Twe przybycie. Czy będziesz w stanie odkryć prawdę?

O VAPORUM

Vaporum to pierwszoosobowy dungeon crawler z ruchem skokowym dla pojedynczego gracza, z oryginalnym, steampunkowym settingiem,  inspirowany staroszkolnymi klasykami, takimi jak Dungeon Master I i II, seria Eye of the Beholder oraz Legend of Grimrock I i II.

Każdy typ przeciwnika w Vaporum ma słabe i mocne strony, oraz posiada indywidualne ataki i mechanizmy defensywne. Aby ich pokonać, dobrze opracuj swą taktykę. Zróżnicowane pod względem zadawanych obrażeń i wyglądu bronie oferują unikalne bonusy i ataki. Dobieraj zestawy ulepszeń, które pomogą Ci przetrwać.

Korzystaj z szerokiego zasobu umiejętności: ataków bezpośrednich i obszarowych, defensywnych wzmocnień i wielu innych. Uważaj jednak – są potężne, więc wyczerpują Twoje zasoby energii. Pamiętaj też, że niektórzy przeciwnicy są odporni na pewne typy ataków. Musisz więc sam wpaść na najlepszy sposób rozwiązania każdego starcia.

Kombinuj i rozwiązuj intrygujące łamigłówki zróżnicowane pod względem stopnia skomplikowania. Liczy się refleks i skupienie. Większość zagadek koncentruje się na jednym pomieszczeniu, ale bywa, że cele umożliwiające progres rozrastają się nawet na wiele poziomów.

Wzmacniaj swój egzoszkielet. Ekwipuj zróżnicowane gadżety i decyduj, w jaki sposób będziesz grać. Zbroja staje się mocniejsza dzięki absorbowaniu ze zniszczonych wrogów specjalnej substancji, fumium, dzięki czemu odblokujesz dodatkowe obwody, które pozwolą Ci zyskać na stałe dodatkowe atrybuty, bonusy i umiejętności pasywne. Mówiąc krótko – przygotuj się na mnóstwo opcji personalizacji!

VAPORUM – GŁÓWNE CECHY GRY:

 

  • Walka w czasie rzeczywistym! Pierwszoosobowe starcia z groźnymi wrogami wyposażonymi w zróżnicowane umiejętności.
  • Taktyka i plan. Korzystaj z szerokiego wachlarza ataków i obserwuj swoich przeciwników – każdy typ wroga posiada mocne i słabe strony.
  • W pełni zdubbingowani główni bohaterowie. Dowiedz się, co się przydarzyło mieszkańcom mechanicznej wieży dzięki odsłuchiwaniu dzienników głosowych nagranych przez protagonistów.
  • Tony możliwości personalizacji! System oparty na gadżetach pozwala na rozwijanie egzoszkieletu i własnej ścieżki rozgrywki.
  • Absorbuj fumium z pokonanych wrogów. Odblokowuj dodatkowe przewody w swoim egzoszkielecie, zdobywaj nowe bonusy i umiejętności.
  • Eksploruj, przeszukuj, odkrywaj. Szukaj opcjonalnych przejść, wypełnionych dodatkowymi wyzwaniami i nagrodami.
  • Spryt i cierpliwość. Rozwiązuj zróżnicowane pod względem poziomu trudności łamigłówki.
  • Co się wydarzyło w tajemniczej wieży? Fabuła pełna mrocznych sekretów i nieoczekiwanych  zwrotów akcji.
  • Urzekający, steampunkowy setting. Piękna grafika, doskonały sound design i niepokojąca atmosfera.

Vaporum będzie dostępne na PC już 28 września.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie: vaporum-game.com oraz na Facebooku i Twitterze.

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas