GAMENERD.PL

Ubisoft przystąpił do Open Gaming Alliance

Ubisoft poinformował o przystąpieniu do Open Gaming Alliance, organizacji promującej granie na komputerach osobistych. Francuska firma twierdzi, że gracze pecetowi są dla niej bardzo ważni. dzięki dołączeniu do OGA przedsiębiorstwo chce zrozumieć ich potrzeby oraz polepszyć relacje ze swoimi klientami korzystającymi z PC, które od dawna nie są zbyt dobre.

Trudno powiedzieć, by Ubisoft dobrze kojarzył się graczom pecetowym. Firma od dawna prezentuje specyficzną politykę względem użytkowników komputerów. Między innymi wprowadzając na rynek niedopracowane wersje swoich gier, przesuwając daty premier, czy wymuszając korzystanie z aplikacji Uplay. Tym większym zaskoczeniem jest przystąpienie francuskiego przedsiębiorstwa do organizacji Open Gaming Alliance.

Dla dobra ogółu

OGA (do 2014 roku PC Gaming Alliance) zajmuje się oczywiście promowaniem PC jako platformy do grania. Wśród członków znajdziemy m.in. Intela, Unity, Alienware, Lenovo, Razera, czy Logitecha. Inna sprawa, że na liście znalazł się też Capcom, który podobnie jak Ubisoft, nie jest jakoś szczególnie ceniony przez pecetowych graczy.

W oświadczeniu francuskiej firmy czytamy, że przystąpienie do OGA ma pozwolić na wykorzystanie wiedzy zebranej przez organizację m.in. w zakresie dobrych praktyk w branży. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajduje się optymalizacja gier. Dodatkowo, firma będzie brała udział w przyszłych inicjatywach Open Gaming Alliance. Dla przypomnienia, niedawno Ubisoft zaprezentował nowy program Ubisoft Club, a od wczoraj dostępna jest duża aktualizacja oprogramowania Uplay, która wprowadziła obsługę nowej usługi.

Komentarze