GAMENERD.PL

Total War: Warhammer 2 – oficjalna zapowiedź

Total War: Warhammer

Na oficjalnej stronie Total War od tygodnia trwało odliczanie do zapowiedzi nowej gry z serii. Dziś już wiadomo – będzie to Total War: Warhammer 2!

Wiadomo już od kilku miesięcy, że studio Creative Assembly pracuje nad kontynuacją serii Total War: Warhammer – jednej z najpopularniejszych strategii  zeszłego roku. Firma SEGA oficjalnie zapowiedziała projekt.

Gra zatytułowana została po prostu Total War: Warhammer II i zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie nie podano dokładniejszego terminu.

Najprawdopodobniej niektórzy poczują się rozczarowani tym, że nie jest to zapowiedź kolejnej historycznej odsłony tej popularnej serii. Można jednak na to liczyć jeszcze w tym roku.

Najważniejsza wiadomość o Total War: Warhammer II dotyczy czterech nowych grywalnych frakcji. Są to: Dark Elfy, Lizardmeni, High Elfy i Skaveni. Pierwsze trzy z nich pokazuje filmowy zwiastun ogłaszający kontynuację gry. O ile nie ma w nim Skavenów, to ostatnie sekundy trailera nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do ich obecności w grze.

Total War: Warhammer 2 będzie kontynuować pomysły pierwszej części. Każda frakcja ma mieć inny styl rozgrywki na kampanii. Posiadacze pierwszego Total War: Warhammera będą mogli połączyć go z nową częścią.  W ten sposób utworzą o wiele większą mapę kampanii. Dzięki temu stoczymy bitwy m.in. na zaklętych wyspach, ponurych pustkowiach, zdradzieckich bagnach czy niebezpiecznych dżunglach. Sama akcja gry odbędzie się na czterech kontynentach. Ulthuan, Naggaroth, Południowe Ziemie oraz Lustria, leżących na zachód od Starego Świata.

Nowa cześć Total War: Warhammer 2 trafi do sprzedaży jeszcze w 2017 roku.

 

Komentarze