GAMENERD.PL

Total War – nowa odsłona serii i nowy dodatek

total war

Przyszłość serii Total War wygląda naprawdę ekscytująco. Po świetnym Total War: Warhammer jesteśmy optymistycznie nastawieni do drugiej i trzeciej gry osadzonej w tym uniwersum, ale Creative Assembly szykuje już także nowego historycznego Total Wara.
Ten tytuł znajduje się obecnie w fazie wczesnej produkcji, więc jeszcze trochę na niego poczekamy, ale co ważne, zabierze on nas do nowej historycznej ery! Takie doniesienia potwierdził dyrektor kreatywny serii, Mike Simpson:

Tak, to całkowicie nowa era. To okres historyczny, którym jeszcze się nie zajmowaliśmy.

No więc tak – nie będzie to ani średniowiecze, ani feudalna Japonia, ani okres Cesarstwa Rzymskiego, ani okres wojen napoleońskich czy też walki o amerykańską niepodległość. Oczywiście historia ludzkości jest na tyle szeroka, iż Creative Assembly ma tu naprawdę szerokie pole manewru i trudno przewidzieć gdzie tym razem rzuci nas ta ekipa.

Bliższa przyszłość tej serii jest jednak powiązana z Total War: Warhammerem i już 8 grudnia trafi do niego nowy dodatek poświecony Leśnym Elfom:

 

 

Dodatek wprowadzi do gry rasę Wood Elves (Leśne Elfy) oraz dwóch legendarnych lordów – Oriona i Durthu. Pierwszy z nich jest nieśmiertelnym półbogiem, a zarazem królem Leśnych Elfów. Jego najmocniejszą stroną jest walka w zwarciu, choć potrafi też atakować z dystansu, a dodatkowo posiada dwie umiejętności obszarowe – Hounds of Orion (magiczny wir) i Hawk’s Talon (magiczne bombardowanie). Drugi lord to jeden z najstarszych drzewców, potężny wojownik i mag potrafiący np. wezwać do pomocy Mantykora.

Nowa kampania

Wraz z nową rasą pojawi się też kampania The Season of Revelation. Pokierujemy w niej jednym z dwóch legendarnych lordów, a naszym zadaniem będzie zjednoczenie Athel Loren w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa ze strony Bretorian oraz bestii dowodzonych przez Morghura. Do walki z nimi wykorzystamy nie tylko legendarnych lordów, ale także słabsze jednostki, w tym Glade Lords, Ancient Treemen (lordowie) oraz trzy nowe typy bohaterów – Spellsingers (wykorzystują podczas walki magię), Branchwraiths (korzystają z magii i broni ręcznej) oraz Waystalkers (atakują z dystansu).

total war

Komentarze