GAMENERD.PL

Tannenberg pojawi się na konsolach 24 lipca!

Tannenberg GAMENERD

Autentyczne akcje z Frontu Wschodniego dostępne będą na Xbox One i PlayStation 4. Oparta na działaniu zespołowym strzelanka Tannenberg, sequel gry Verdun, pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 wraz z nową mapą już 24 lipca!

Tannenberg stawia graczy w rolach żołnierzy piechoty walczących na Froncie Wschodnim podczas I Wojny Światowej w czasie, gdy Imperium Rosyjskie starło się z potężną armią Niemiecką. Autentyczne bronie, umundurowanie i pola bitwy połączone aby dać jak najbardziej realne doświadczenie działań wojennych Frontu Wschodniego, tak kontrastujące z walkami w bliskim kontakcie z Frontu Zachodniego, przedstawionymi w grze Verdun. Tannenberg na konsolach wprowadzi nową mapę, skoncentrowaną na walkach dookoła ufortyfikowanego miasta Przemyśla. Gracze na komputerach nie muszą się jednak martwić, nowa mapa pojawi się także na Steam 24 lipca!

Już teraz można zakupić Tannenberg na konsolę Xbox One z 10% zniżką: https://www.microsoft.com/store/productid/9p68h1z2l27v

Autentyczne walki Frontu Wschodniego

Tannenberg zaoferuje pierwszoosobowe akcje Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, podczas których gracze będą mogli uczestniczyć w manewrach wojennych przy granicach Rosji. Wojska niemieckie z sojusznikami ścierać się będą z wojskami Ententy dowodzonymi przez Rosję na wschodzie. Mimo wagi walk i milionów ludzi zaangażowanych w działania wojenne jest on często przyćmiewany przez walki na Froncie Zachodnim (przedstawionym w grze Verdun). Tannenberg da graczom możliwość zagłębienia się w ważną część I Wojny Światowej, z którą być może nie są aż tak zapoznani.

Gracze będą mogli wziąć udział w 40 bitwach, w których kluczowe będzie zdobycie ważnych sektorów mapy i odebranie punktów zwycięstwa przeciwnikowi. Ich obowiązkiem będzie wybór składu drużyny, wyposażenia i walka o kontrolę nad polem walki wykorzystując artylerię, gaz, ciężką broń maszynową i wiele więcej! Każda narodowość w Tannenberg będzie charakteryzowała się autentyczną bronią, wyposażeniem i umundurowaniem z tamtego okresu. Włożono też wiele trudu we wprowadzenie do gry często zapomnianych uczestników walk na Froncie Wschodnim, takich jak Rumunia, Łotwa, Austro-Węgry czy Bułgaria.

Nowa mapa Przemyśl wprowadza walki w forcie

Społeczność nie kryła entuzjazmu konsolową premierą i w ramach podziękowania za cierpliwość gracze dostaną kolejną mapę: Austro-Węgierską twierdzę Przemyśl.

Ufortyfikowane miasto Przemyśl było miejscem najdłuższego oblężenia podczas I Wojny Światowej, gdzie Austro-Węgierscy żołnierze ostatecznie poddali się Rosji. Wysokie mury sprawiają, że jest to zupełnie inne pole walki niż pozostałe, otwarte, jakie znaleźć można na innych mapach gry. Starcia na Wschodzie rozciągają się przez różne krajobrazy: od rozległych lasów i wypalonych wsi aż do rumuńskich szczytów, łotewskich bagien i astro-węgierskich fortec.

Sterowanie, grafika i działanie zostało zoptymalizowane do gry na konsolach, aby zapewnić niczym niezakłócone doświadczenie wieloosobowe. Tryb Maneuver da dostęp do 40-osobowych bitew, z możliwością wzięcia w niej udziału do 20 botów. Podjęto dodatkowy wysiłek, aby Tannenberg korzystał z pełni możliwości jakie daje PlayStation 4 Pro oraz z obrazu jak z konsoli Xbox One X na Xbox One.

Współzałożyciel M2H i twórca gry, Mike Hergaarden powiedział:

„Słuchając opinii graczy po konsolowej premierze gry Verdun, zdecydowaliśmy się sami tworzyć te wersje naszych tytułów – zaczęliśmy od niedawnego remastera gry Verdun. To dało nam doświadczenie z optymalizacją UI, grafiki i sterowania na konsole Xbox One i PlayStation 4, a także wiele pozytywnych słów od graczy. Konsolowa wersja Tannenberg została stworzona przez nas od samego początku”.

10% zniżka na zamówienia przedpremierowe na konsoli Xbox One będzie trwała do 24 lipca. Szable w pogotowiu – data premiery coraz bliżej!

Aby być na bieżąco śledź stronę internetową gry oraz stronę na Steam.

Komentarze