GAMENERD.PL

Soulblight – mroczny​ roguelike od dziś dostępny n​a Nintendo Switch

Soulblight – mroczny​ roguelike od dziś dostępny n​a Nintendo Switch

Soulblight, tytuł od dziś dostępny na Nintendo Switch, zachęca graczy, aby przekuwali skazy charakteru głównego bohatera, na cechy dające mu siłę do dalszej podróży przez tajemnicze Sanktuarium. Dając tym samym fanom mechaniki RPG szansę powrotu do korzeni gatunku.

Zamiast standardowego gromadzenia doświadczenia, w Soulblight wprowadzono unikalny System Skaz. Podczas podróży przez zapomniane Sanktuarium bohater otrzymuje cechy charakteru na podstawie dokonywanych przez niego wyborów. To one są głównym źródłem jego siły. Wykorzystanie ich wiąże się z koniecznością zachowania w pewien określony sposób. Skaza “Alkoholik” nagradza bohatera gdy jest pijany, lecz karze go gdy zbyt długo pozostaje trzeźwy. W efekcie tytuł stawia przed graczem ważne pytania o jego moralne granice. Obżarstwo, Chuć, Kanibalizm – jak daleko się posuniesz, żeby przetrwać?

Zagłębiając się w Sanktuarium gracze będą wyposażać swojego bohatera w coraz to nowe Skazy, wpływając tym samym na zróżnicowanie rozgrywki i sprawiając, że wciąż zmieniające się lochy w Sanktuarium, będą stanowiły coś w rodzaju drzewka rozwoju postaci. Aczkolwiek z każdą nową Skazą gracze będą przybliżać swojego bohatera do punktu, z którego nie ma już powrotu. Dla każdego jest on w innym miejscu. Czy jesteś pewien, że wiesz, gdzie leży Twoja granica?

Soulblight

SOULBLIGHT – GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI:
  • Unikalny System Skaz wspierający odgrywanie postaci
  • Mnóstwo broni, zbroi i innych przedmiotów
  • Dynamiczna i taktyczna walka oparta o zarządzanie staminą i kontrolę dystansu
  • Konfrontacje z przeciwnikami uzupełnione są o możliwość skradania się
  • Niesamowite, losowo generowane poziomy
  • Wysoki poziom trudności zaakcentowany przez mechanikę nagłej śmierci
  • Historia rozwijająca się wraz z postępami gracza

Soulblight

[notice]O SOULBLIGHT – Rozgrywka w Soulblight na każdym kolejnym poziomie Sanktuarium rozpoczyna się od wybrania Skazy reprezentującej konkretną negatywną cechę osobowości głównego bohatera. Ten wybór wpływa na późniejsze wrażenia płynące z rozgrywki, ponieważ każda Skaza odblokowuje odmienne ścieżki rozwoju bohatera. System ten został specjalnie zaprojektowany, aby zachęcić graczy do faktycznego odgrywania roli wynikającej z cech charakteru, które wybrali dla swojego bohatera. Dla przykładu Skaza “Chciwość” będzie obniżała statystyki gracza za każdym razem, kiedy przepłaci za jakiś przedmiot w grze. Jednocześnie wzmacniając bohatera im bogatszy będzie się on stawał. Skaza “Ciułacz” będzie skutkowała “Poczuciem straty” zawsze, kiedy gracz pozbędzie się jakiegoś przedmiotu. Z drugiej strony będzie wzmacniała zdolności obronne bohatera, zależnie od stopnia różnorodności zgromadzonych przez niego przedmiotów. Innymi słowy Solublight nagradza graczy za faktyczne wcielanie się w role, a nie za powtarzanie określonych akcji, aby poprawić statystyki bohatera.[/notice]

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na oficjalnej stronie: http://www.mynextgames.com, na Facebooku, Twitterze, Tumblr oraz Google+.

Soulblight

Gra jest już dostępna w Nintendo eShop: https://www.nintendo.com/games/detail/soulblight-switch, gdzie można ją kupić za $14,99.