GAMENERD.PL

Sony – japoński gigant wkracza na rynek mobilny!

Sony

Sony zamierza agresywnie wkroczyć na rynek gier na urządzenia przenośne – zapowiedział na łamach Financial Times Kaz Hirai, dyrektor wykonawczy Sony.

Wkroczenie Sony na telefony to całkiem spora zmiana w porównaniu do bycia skupionym wyłącznie na biznesie konsolowym – skomentował.

Przyczyna tej decyzji musiała być wyrazista. Szczególnie zważywszy na fakt, że firma ma przecież własną konsolę przenośną, a smartfony niewątpliwie podbierają jej klientelę,  – i była. Jak bowiem inaczej nazwać największy hit ostatnich dwóch miesięcy, Pokemon Go?
To właśnie produkcja studia Niantic oparta na marce należącej do Nintendo skłoniła władze japońskiej firmy do wspomnianej zmiany. – Pokemon Go to prawdziwy przełom.

Jestem niezwykle zainteresowany faktem, że gra ma w sobie potencjał dokonania faktycznej zmiany tego, jak ludzie się poruszają, dosłownie – nie mógł ukryć zdziwienia Kaz Hirai.

Oczywiście wejście firmy w przemysł gier mobilnych nie nastąpi z dnia na dzień. Ale tak klarowna deklaracja stawia sprawę jasno.

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas