GAMENERD.PL

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter – nowa gra detektywistyczna zadebiutuje wiosną 2016 roku

Studio Frogwares zapowiedziało grę Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Nowa produkcja ze słynnym detektywem w roli głównej pojawi się na rynku wiosną przyszłego roku. Kolejny raz zawitamy na Baker Street by wspólnie z Watsonem i Tobym rozwiązać skomplikowane sprawy wymagające od nas uwagi i logicznego myślenia.

Nowa produkcja studia Frogwares ponownie przeniesie nas do wiktoriańskiej Angli. Wcielając się w Sherlocka Holmesa staniemy przed zadaniem rozwiązania pięciu rozbudowanych zagadek. Twórcy twierdzą, że w The Devil’s Daughter każdy nasz wybór ma wpływać na zakończenie gry. Z opisu produkcji wynika, że będziemy mieć do czynienia z opowieścią, w której znajdzie się nawiązanie do okultyzmu i tragedii rodzinnej.

Odmiennie niż w poprzednich produkcjach z serii, gracz będzie miał większą swobodę w zwiedzaniu świata. Pojawią się też sekwencje znane z gier akcji, wymagające od nas podejmowania szybkiej decyzji. W przypadku gry przygodowej taka informacja może niepokoić, ale trzeba poczekać na finalny efekt pracy i sprawdzić, jak z tym elementem poradzili sobie twórcy.

Tytuł Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter przygotowywany jest z myślą o komputerach osobistych i konsolach PS4 i XONE. Nie jest w tej chwili jasne, jak wyglądać będzie kwestia dostępności języka polskiego w grze. W poprzedniej odsłonie serii o podtytule Zbrodnia i kara, polska wersja dostępna była tylko na PC.

Komentarze