GAMENERD.PL

Shadow Warrior – oryginalna kopia za darmo na GOG.com!

shadow warrior

Gra Shadow Warrior 2 zadebiutuje już za nieco ponad miesiąc na PC.

W tym czasie warto byłoby nadrobić lub przypomnieć sobie poprzednie produkcje z tej serii i tak się składa, że świetną ku temu okazją jest oferta na platformie GOG.com, gdzie udostępniono oryginalną, pierwszą część Shadow Warrior całkowicie za darmo.

Warto wspomnieć, że pierwszy Shadow Warrior dostępny jest do darmowego pobrania na Steamie od ponad 3 lat. W przeciwieństwie jednak do steamowego wydania, edycja na GOG.com zawiera dwa oficjalne dodatki do podstawowej gry – Wanton Destruction oraz Twin Dragon. Oprócz tego w pakiecie otrzymujemy ścieżkę dźwiękową w formatach MP3 oraz FLAC.

Shadow Warrior na platformie GOG.com znajdziecie w tym miejscu. Niestety nie wiemy czy oferta ta jest ograniczona czasowo czy po raz kolejny mamy do czynienia z bezterminowym udostępnieniem gry. Z uwagi jednak na niemal kultowy status tej produkcji, radzimy nie zwlekać i nadrabiać ewentualne zaległości. Należy także pamiętać, że jest to wersja pod MS DOS, uruchamiana za pomocą emulatora DOSBox. Wiąże się to z wieloma archaizmami, jak np. problematyczną obsługą myszki czy ograniczoną kompatybilnością. Z pewnością bardziej przystępna pod tym względem jest wersja Shadow Warrior Classic Redux (z nieco odświeżoną grafiką, osiągnięciami oraz pełnym wsparciem dla myszki), jednak nie jest ona darmowa – aktualnie jej cena wynosi 10,69 zł.

Komentarze