GAMENERD.PL

Secret Legend – nowe wcielenie Zeldy [WIDEO]

Serwis PC Gamer opublikował nowy materiał video z obiecującej przygodowej gry akcji Secret Legend, zarejestrowany podczas konwentu PAX West 2016.

Filmik zawiera wywiad z twórcą oraz świeże fragmenty rozgrywki.

W Secret Legend wcielimy się w człekokształtnego lisa, który będzie eksplorował pełną potworów i skarbów krainę fantasy. Fabuła opowiadana będzie głównie za pomocą obrazów i wydarzeń, gdyż większość tekstów napisana ma być w przypominającym sanskryt lokalnym języku świata gry, którego nie będziemy w stanie odczytać.

Grafika wykonana zostanie w pełnym trójwymiarze, przy wykorzystaniu silnika Unity, a kamera będzie pokazywała wydarzenia z ujęcia izometrycznego. Podczas zabawy zajmiemy się eksploracją dużych map o częściowo otwartej strukturze, gromadzeniem przedmiotów oraz walką z różnorodnymi przeciwnikami, wśród których nie zabraknie potężnych bossów.

Twórca gry, czyli Andrew Shouldice, otwarcie przyznaje, że jednym z głównych źródeł inspiracji była dla niego seria The Legend of Zelda, a konkretnie jej wczesne 8- i 16-bitowe odsłony. O ile jednak ten cykl oferował mieszankę zagadek i walki, tak Secret Legend skoncentruje się przede wszystkim na potyczkach. Aby uczynić je ciekawszymi dodano elementy, których nie uświadczyliśmy w klasykach firmy Nintendo, takie jak możliwość wykonywania uników oraz zużywany przez ataki pasek kondycji.

Istotną rolę w grze odegra gromadzenie przedmiotów. W Secret Legend zabraknie tradycyjnych elementów RPG w postaci statystyk postaci. Zamiast tego rozwój zdolności bojowych bohatera polegać ma na zdobywaniu coraz lepszego uzbrojenia i ekwipunku.

Secret Legend zmierza obecnie tylko na pecety. Premiera gry planowana jest na końcówkę przyszłego roku.

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas