GAMENERD.PL

Red Dead Redemption – remaster jeszcze w tym tygodniu!

red dead redemption

O kontynuacji Red Dead Redemption słyszymy od kilku dobrych lat.

Co jakiś czas pojawiają się kolejne plotki na ten temat, a ostatnia z nich głosi, że produkcja miała zostać zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3. Jednak ze względu na to, że zawartość pierwszego zwiastuna mogła jakoby kojarzyć się z czerwcową strzelaniną w Orlando, jego ujawnienie zostało w ostatniej chwili odwołane. W każdym razie firma Rockstar Games do dziś nie zaprezentowała niczego oficjalnie.

A fani produkcji w ostatnim czasie mogą się jedynie cieszyć z dodatnia gry do biblioteki tytułów obsługiwanych na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. Niewykluczone jednak, że wkrótce doczekamy się czegoś większego. Zremasterowanego wydania Red Dead Redemption na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste.

Tak przynajmniej twierdzą koreańscy dziennikarze ze strony Gamefocus.co.kr (dzięki, NeoGAF). Według posiadanych przez nich informacji, tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany w tym tygodniu, najpewniej 7 września, a więc w dniu, w którym Sony zorganizuje imprezę PlayStation Meeting. Natomiast sama gra ma zadebiutować w przyszłym roku. Naturalnie obecnie ciężko jest zweryfikować prawdziwość tych plotek, ale wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Przypominamy, że gra opowiada o losach nawróconego złoczyńcy Johna Marstona, zmagającego się z rozmaitymi problemami w czasach, gdy era rewolwerowców powoli dobiegała końca. Tytuł doczekał się też ciekawego dodatku Undead Nightmare, w którym musieliśmy się zmierzyć z zombie.

Red Dead Redemption dostępne jest od 2010 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł jest powszechnie uznawany za jedną z najlepszych gier w dorobku firmy Rockstar Games. Produkcja osiągnęła też ogromny sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 14 milionach egzemplarzy.

Komentarze