GAMENERD.PL

Red Dead Redemption 2 – opóźnienie premiery i nowe screenshoty

Red Dead Redemption 2

Strauss Zelnick, dyrektor generalny firmy Take-Two Interactive poinformował wczoraj podczas spotkania z inwestorami mediami o przesunięciu premiery gry Red Dead Redemption 2. Premiera nastąpi nie wcześniej niż 1 kwietnia 2018 roku.

Informacja, która pojawiła się na początku tygodnia nie napawała optymizmem. głosiła ona, że Red Dead Redemption 2, długo wyczekiwana kontynuacja „kowbojskiego GTA” od studia Rockstar, pojawi się na PlayStation 4 oraz Xboksie One dopiero wiosną 2018 roku. Twórcy informowali, że termin ten jest niezbędny do „zapewnienia najlepszego możliwego doświadczenia”.

[quote style=”3″ author=””]„Powodem opóźnienia Red Dead Redemption 2 jest chęć upewnienia się, że dostarczymy najbardziej niezwykłe doświadczenie, jakie tylko potrafimy.”[/quote]

Teraz już wiadomo na pewno. Zgodnie z ostatnim raportem finansowym firmy Take-Two Interactive, Red Dead Redemption 2 będzie miało swoją premierę w roku fiskalnym 2019. Oznacza to, że najwcześniej możemy się go spodziewać 1 kwietnia przyszłego roku.

Strauss Zelnick zaprzeczył spekulacjom, że termin przesuwa się z powodu problemów z grą. Podkreślił że studio potrzebuje więcej czasu, by w pełni zrealizować swoją wizję projektu. Dodał, że Red Dead Redemption 2 to pierwsza gra studia Rockstar tworzona od podstaw na konsole ósmej generacji.

[quote style=”3″ author=””]„Do tej pory nie natknęliśmy się na żadne poważniejsze problemy. Po raz pierwszy tworzymy grę na konsole nowej generacji. Ciąży na nas spora presja, wynikająca z ogromnej chęci zagwarantowania doskonałej jakości naszego produktu i zachwycenia konsumentów”, powiedział Zelnick i po chwili dodał: „Chcemy mieć pewność, że odpowiednia ilość czasu została poświęcona na zrobienie najlepszej roboty, na jaką nas stać. Tego właśnie oczekują fani gier studia Rockstar i do tej pory to otrzymywali. Dlatego uważamy decyzję o przesunięciu premiery za słuszną i jesteśmy przekonani, że czas pokaże, iż była ona mądra z punkt widzenia finansowego, twórczego i artystycznego.”[/quote]

Dodatkowo studio zobowiązało się do przekazania kolejnych informacji na temat produkcji jeszcze tego lata. A już teraz udostępniono kilka nowych screenshotów z gry.

G2A Game Deals

Komentarze