GAMENERD.PL

PS5 – bany dla graczy za wykorzystanie luki w Playstation Plus Collection

playstation plus collection Gamenerd

PlayStation Plus Collection to bezpłatna biblioteka gier przeznaczona dla posiadaczy PS5, którzy są również subskrybentami PlayStation Plus. Odkryto jednak lukę. Pozwala ona użytkownikom PS5 zalogować się na konta PS4 na ich konsolach nowej generacji i odblokować bibliotekę 20 gier na konsoli poprzedniej generacji.

Jak donosi Video Games Chronicle, ta luka została najwyraźniej wykorzystana w celach zarobkowych, w tym sprzedaż dostępu do biblioteki w witrynach takich jak eBay. Niektórzy sprzedają swoje gry z PlayStation Plus Collection wielokrotnie.

Niestety dla tych „przedsiębiorczych” sprzedawców, jak można sobie wyobrazić, nie było to zamierzone przeznaczenie kolekcji. Sony już pochyla się nad tym problemem.

Według doniesień tysiące kont PSN są banowane, a głównym czynnikiem jest to, że wspomniani użytkownicy sprzedawali dostęp do kolekcji PlayStation Plus. Użytkownicy zgłoszają, że ban ma obowiązywać około dwóch miesięcy, a ich konsole PS5 mają całkowicie zablokowany dostęp do usług sieciowych.

Najprawdopodobniej PlayStation automatycznie blokuje konsole, które logują się na niezwykle dużą liczbę kont użytkowników dziennie. Gracze powinni zachować ostrożność, próbując używać swoich konsol do mniej podejrzanych transakcji.

Niezależnie od źródła banów gracze zdecydowanie powinni unikać korzystania z tego konkretnego schematu. Zwłaszcza jeśli próbują uzyskać z niego szybki zarobek.

Komentarze