GAMENERD.PL

Pokemon GO – nowa aktualizacja

pokemon go

Doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji Pokemon GO. Patch opatrzony został numerkiem 1.5 na iOS oraz 0.35.0 na Androidzie i sprawia, że postacie wodzów frakcji wreszcie przestają być jedynie elementem fabularnym.

Dzięki łatce możemy teraz skorzystać z pomocy naszego wodza w ramach mechaniki  Pokemon Appraisal. Candela, Blanche lub Spark przeanalizują zdolności ofensywne i defensywne naszych stworków, dzięki czemu dowiemy się, którzy podopieczni mają najwięcej potencjału do wygrywania walk.

Poza dodaniem Pokemon Appraisal patch poprawił także denerwujący błąd, w wyniku którego niektóre pokonane stworki pozostawały z jednym punktem życia. Dzięki łatce powrócą one teraz jako nieprzytomne. W notkach towarzyszących aktualizacji autorzy zdradzili także, że pracują nad ulepszeniem zbalansowania bitew treningowych i wkrótce powinniśmy zobaczyć tego rezultaty.

Dodawanie nowych funkcji cieszy, gdyż pomimo popularności gry nie da się ukryć, że jest ona dosyć uboga w opcje i mechanizmy rozgrywki. Autorzy jakiś czas temu przyznali, że to, co wypuścili zawiera jedynie 10% tego, co mają w planach. Takie stwierdzenie obiecuje intensywny rozwój projektu w przyszłości, ale mamy nadzieję, że studio Niantic nie każe nam długo czekać na zwiększenie tempa aktualizacji.

Pokemon GO to mobilna odsłona popularnej konsolowej marki, która zadebiutowała na systemach iOS i Android na początku lipca tego roku. Produkcja bierze podstawowe mechanizmy znane z pierwowzoru, takie jak szukanie pokemonów, łapanie ich, rozwijanie oraz wystawianie ich do walk i łączy je z technologią rozszerzone rzeczywistości. Dzięki temu szukanie stworków wymaga spacerów po świecie rzeczywistym, a gymy, o które rywalizują gracze, znajdują się w prawdziwych lokacjach.

Warto na koniec wspomnieć, że popularność gry pomogła również konsoli Nintendo 3DS. Sukces Pokemon GO sprawił, że wielu graczy postanowiło sprawdzić główne odsłony marki. W rezultacie 3DS było najlepiej sprzedającą się konsolą lipca w Stanach Zjednoczonych, pokonując dominujące od ośmiu miesięcy PlayStation 4. Co więcej, na liście bestsellerów Pokemon Omega Ruby zajęło pozycję ósmą, a Pokemon Alpha Sapphire dziesiątą. Te wyniki są niezwykle imponujące, gdyż gry te mają już prawie dwa lata.

Komentarze