GAMENERD.PL

Pokemon Go – największa aktualizacja gry

Pokemon Go – największa aktualizacja gry

Wielkimi krokami zbliża się rocznica gry Pokemon Go. Z tej okazji firma Niantic daje nam bardzo dużą aktualizację.

Gra Pokemon GO zadebiutowała zeszłego lata i od razu stała się hitem. Teraz doczeka się sporych zmian, które pojawią się już niebawem. Najwięcej z nich przewidziano dla PokeGymów. Dotychczas były one oparte na mechanice Prestiżu. Wpływała ona na poziom danego punktu, a tym samym maksymalną liczbę pokemonów przydzielonych do jego obrony.

Zgodnie z zapowiedziami PokeGymy zostały wczoraj zablokowane na czas nieokreślony. Po ich odblokowaniu twórcy całkowicie zrezygnują z tego rozwiązania. Każdy  z PokeGymów będzie domyślnie mógł od razu pomieścić sześć Pokemonów. W PokeGymie będzie mógł zostać umieszczony tylko jeden Pokemon danego gatunku.
PokeGymy będą również funkcjonować na podobnej zasadzie co PokeStopy, pozwalając na zdobycie przedmiotów. Ich liczba będzie uzależniona od tego, czy nasza drużyna kontroluje dany punkt, oraz od rangi nowo wprowadzonych odznak, przyznawanych za interakcję z daną lokacją

Pokemon GO
W nowych arenach CP nie będzie miało to już aż takiego znaczenia. Gracze będą walczyć z Pokemonami w kolejności, w której zostały zdeponowane. W połączeniu z ograniczeniem do jednego stworka danego gatunku na arenę może to doprowadzić do zwiększenia różnorodności i uatrakcyjnienia rozgrywki.

Prestiż areny zastąpi nowy system określający to, jak dużo wysiłku musi włożyć przeciwna drużyna, by przejąć PokeGym. Każdy Pokemon, który zostanie przypisany do areny, będzie miał swój własny wskaźnik motywacji. Będzie on się zmniejszał wraz z upływem czasu i po przegranych walkach.

Pojawią się Raidy

Raidy będą połączone z mechanizmem aren. Przed rozpoczęciem takiej walki wszystkie stworki zdeponowane w PokeGymie wrócą do graczy, a na szczycie areny pojawi się specjalne jajo. Nad nim rozpocznie się odliczanie, a po jego upływie pojawi się specjalny pokemon z ogromną wartością CP.

W walce z bossem będzie mogło wziąć udział do 20 graczy. Ich zadaniem jest pokonanie bossa w przeciągu 5 minut. Jeśli to się uda, to będą mieli szansę złapać takiego potężnego Pokemona. Raidy będą występować w pięciu rangach, w zależności od poziomu trudności, i niewykluczone, że najwyższa z nich będzie zarezerwowana dla z dawna oczekiwanych legendarnych pokemonów.

Pokemon GO

Aby wziąć udział w Raidzie należy zdobyć Raid Pass. Każdy gracz będzie miał ku temu okazję raz dziennie, odwiedzając arenę. Nie będzie można przechowywać w ekwipunku więcej niż jednego Raid Passa jednocześnie. Nie zabraknie jednak opcji dokupienia ich za Poke Coins w sklepie.

Raidy pojawią się w przeciągu najbliższych tygodni – z początku w wersji beta w wybranych lokalizacjach, a potem na całym świecie.