GAMENERD.PL

PlayStation 4 – sprzedało się już 63,3 miliona sztuk!

PlayStation 4 Slim

Sony poinformowało w swoim aktualnym raporcie finansowym, że w drugim kwartale bieżącego roku do sklepów trafiło 3,3 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Tym samym ogólna liczba sprzedanych jednostek sięgnęła już 63,3 miliona.

PlayStation 4 zadebiutowała w listopadzie 2013 roku i była drugą po Wii U platformą reprezentująca ósmą generację konsol. Od początku sprzedazy spotkała się dobrym odbiorem. Chcwalono nowe pady Dualshock 4, a sama konsola dostawała dość wysokie noty.

Nie dziwi więc wynik, jaki opublikowało Sony w swoim aktualnym raporcie. Dowiedzieć się z niego możemy miedzy innymi, że w analogicznym okresie z roku 2016 do sklepów trafiło 200 tysięcy konsol więcej niż w ostatnim kwartale. Świadczy to o tym,  że zapotrzebowanie na PlayStation 4 zmienia się minimalnie i nadal utrzymuje bardzo wysoki poziom.

Co więcej dział Gier i Usług sieciowych firmy odnotował 5% wzrost do analogicznego okresu z zeszłego roku. Sony taki wynik zawdzięcza głównie sprzedaży gier w dystrybucji cyfrowej i PlayStation VR.

PlayStation 4

Jednocześnie firma odnotowała spadek zysków operacyjnych. Tłumaczyć to może decyzja o obniżeniu cen konsoli.

Wyniki finansowe pokazują, że PlayStation 4 jako platforma nadal cieszy się niemałą popularnością, a na jej pełnoprawnego następce będziemy musieli chyba jeszcze trochę poczekać.

 

Komentarze