GAMENERD.PL

PlayStation 4 Slim – zdjęcia nowej konsoli!

PlayStation 4 Slim – zdjęcia nowej konsoli!

Interesujący wyciek na dwa tygodnie przed konferencją Sony. W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie PlayStation 4 Slim.

Konstrukcja jest wyraźnie mniejsza niż obecnie dostępna edycja konsoli Japończyków. Mamy też fotografie elementów zestawu oraz samego opakowania. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, czy przeciek nie jest jedynie świetnie przygotowanym oszustwem.

Wygląda na to, że 7 września Sony zapowie nie tylko PS4 Neo, ale też mniejszą edycję standardowego PS4. Nie byłoby to zresztą nic zadziwiającego, jeśli przypomnimy sobie, jak wyglądało to w przypadku poprzedniej generacji konsol. Nieco zaskakujące jest jednak to, że już teraz możemy oglądać zdjęcia mniejszego modelu. Oczywiście przy założeniu, że ich autor nie bawił się wcześniej drukarką 3D i samodzielnie nie stworzył PS4 Slim.

Sama konstrukcja wygląda nieco prościej niż obecny model PS4. Nadal widzimy wyraźne wcięcie, w którym znalazły się złącza USB oraz napęd optyczny. Zmieniono pozycje przycisków włączenia konsoli oraz wysunięcia płyty. Widać też, że całkowicie zrezygnowano ze podzielenia panelu górnego, gdzie w standardowym modelu znajdujemy diodę informującą nas o działaniu sprzętu.

playstation 4 slim

Warto też zauważyć, że zestaw wyjść na panelu tylnym jest trochę inny niż w zwykłej wersji PS4. Sony miałoby zrezygnować z optycznego wyjścia audio, co byłoby zabiegiem raczej dziwnym. Sama konstrukcja oznaczona jest jako CUH-2016A i oferuje dysk twardy o pojemności 500 GB. W zestawie znajdziemy oczywiście kontroler, słuchawkę z mikrofonem do komunikowania się, a także kable HDMI, USB i zasilania. Autor zdjęć udostępnił też porównanie względem standardowego PS4, więc można określić, o ile nowy model jest mniejszy od starego.

playstation 4 slimplaystation 4 slim

Źródło: PClab