GAMENERD.PL

PlayStation 3 – Sony kończy produkcję w Japonii

PlayStation 3 – Sony kończy produkcję w Japonii

W świecie konsol zakończyła się właśnie pewna era. Trochę ponad rok temu informowaliśmy o wyłączeniu ostatnich serwerów dla PS2, a teraz kolejne wieści z kraju kwitnącej wiśni. Zakończono produkcję PlayStation 3 w Japonii.

Konsola nie miała zbyt łatwego startu. Miała dosyć mocne opóźnienie wobec Xboxa 360 od Microsoftu, swojego głównego konkurenta. Ponad to deweloperom PlayStation 3 nie przypadła początkowo do gustu. Skarżyli się bowiem na utrudnienia w  programowaniu gier. Duża część produkcji wyglądała bądź działała na tym sprzęcie znacznie gorzej.

Przez długi okres PlayStation 3 miało strasznego pecha. W pamiętnym ataku hakerskim na serwery PSN ukradziono dane 77 milionów kont. Wraz z nimi wyciekły informacje dotyczące przypisanych kart płatniczych.

Do swojej końcowej pozycji na rynku konsola dochodziła latami. To właśnie za jej panowania wprowadzono dobrze znany dziś model subskrypcji PlayStation Plus, w ramach której co miesiąc otrzymywaliśmy gry od Sony. Dzięki temu zagraliśmy w BioShock: Infinite, Red Dead Redemption, Far Cry 3, Tomb Raider i wiele, wiele innych.

Produkcja konsoli nie zakończy się na innych rynkach. Jest to jednak tylko kwestią czasu, gdy oficjalnie będzie można mówić o końcu ery PlayStation 3.

G2A Game Deals