GAMENERD.PL

Playerunknown’s Battlegrounds – rosną zyski i liczba graczy

playerunknown's battlegrounds

Playerunknown’s Battlegrounds jeszcze nie wyszło z Early Access a już notuje ogromne wyniki popularności, a co za tym idzie, także finansowe.

Gra Playerunknown’s Battlegrounds to reprezentant trybu battle royale. swój debiut w Early Access zaliczył 23 marca tego roku. Twórca – Brendan „PlayerUnknown” Greene – na soim Twitterze poinformował, że gra aktualnie ma ponad 4 miliony graczy.

 

[quote style=”1″ author=””]Trzy miesiące… Sprzedane cztery miliony PlayerUnknown’s Battlegrounds… Raz jeszcze dziękuje za ciągłe wsparcie[/quote]

Odbywają oni dziennie ponad 100 tysięcy meczy. Pozwoliło to wygenerować przychody na poziome 100 milionów dolarów! To niebywała sytuacja w przypadku tak krótkiego okresu od debiutu. Tym dziwniejsze że gra nadal nie została wydana w wersji ostatecznej. Tytuł jak na razie dostępny jest wyłącznie na platformę PC, ale wydawca obiecuje, że jeszcze w tym roku doczekamy się premiery na Xbox One.

 

Jeśli chodzi o samych graczy to jak na razie najwięcej spotkamy tam użytkowników logujących się z USA (24%). Na drugim miejscu znaleźli się Chińczycy (19 %).  Kolejne kraje pochodzenia graczy to to Niemcy (6%), Rosja (także 6%) oraz Wielka Brytania (4%).

Przy okazji ogłoszenia najnowszych wyników sprzedaży producenci Battlegrounds poinformowali również, że dostępna jest kolejna obiecana aktualizacja, która wprowadza szereg drobniejszych poprawek technicznych, głównie z obrębie poprawy wydajności i jakości renderingu.

Gra jest także bardzo popularna wśród użytkowników serwisu Twitch. Znajduje się w pierwszej szóstce pod względem oglądalności gameplay’ów. Zmagania stramerów ogląda  nawet 350 tysięcy widzów, a ponad 120 tysięcy użytkowników serwisu ogląda je co najmniej raz dziennie.

[notice]Playerunkown’s Battlegrounds oferuje wyłącznie rozgrywki multiplayer typu Battle Royale, w których grupa graczy zostaje wrzucona na ogromny zamknięty teren i walczy między sobą, aż przy życiu pozostanie tylko jeden z nich. Uczestnicy mają dużą swobodę wyboru metod eliminowania wrogów, poczynając od bezpośrednich konfrontacji aż po korzystanie z pułapek, a podczas rywalizacji istotną rolę odgrywa odnajdowanie cennych przedmiotów.[/notice]

 

Komentarze