GAMENERD.PL

Pillars of Eternity II – zapowiedź prac!

pillars of eternity

Pod koniec sierpnia zeszłego roku Obsidian poinformowało, jakie nowości mogą pojawić się w kontynuacji Pillars of Eternity.

Wprawdzie nie była to oficjalna zapowiedź „dwójki”, ale twórcy wyraźnie zasugerowali, że na jednej części się nie skończy. Teraz mamy na to kolejny dowód. W trakcie Digital Dragons ekipa serwisu Gry-Online rozmawiała z przedstawicielem studia. Feargus Urquhart ujawnił, że Pillars of Eternity II jest już w produkcji. Ale?

Do pełnej zapowiedzi jeszcze długa droga. Druga część musi poczekać aż całe studio będzie mogło się na niej skupić, bo Obsidian tworzy jeszcze niedawno zapowiedziane Tyranny, ciągle też wspiera Armored Warfare i Pathfinder Adventures. A na dodatek, co zostało ujawnione na Digital Dragons, „mała grupka pracowników studia zaczęła tworzyć coś zupełnie nowego”.

A co do wspomnianego „nowego”, tajemniczego projektu studia Obsidian Entertainment, Urquhart nie zdradził żadnych konkretów, ale wspomniał, że może to mieć coś wspólnego z prototypem gry stworzonym w oparciu o technologię Unreal Engine, o którym napomknął w zeszłym roku podczas podcastu Game Informera. Ponadto w trakcie rozmowy kilka razy padły nazwiska Tima Caina oraz Leonarda Boyarsky’ego – jednych z głównych twórców pierwszego Fallouta. Na ten moment to jednak wszystko, co wiemy.

Jedno jest pewne – Obsidian ma pełne ręce roboty. Zawsze w takich chwilach zadaję sobie pytanie: co za dużo, to niezdrowo?

Komentarze