GAMENERD.PL

Patch do Diablo 2 po raz pierwszy od 5 lat!

Diablo 2

Najnowszy patch świadczy o tym, że ​​16-latek od Blizzard jest nadal uważany za wartego łatania. Po raz ostatni Diablo 2 było patchowane w roku 2011: Patch 1.13d poprawiał integrację Battle.net usuwając kilka błędów. Choć lista zmian jest krótka, wczorajszy Patch 1.14 jest bardziej znaczący.

„Ta aktualizacja skupia się na usterkach systemu pojawiających się na nowych systemach operacyjnych,” głosi oficjalne oświadczenie. „Dodatkowo, można w końcu wycofać te stare PowerPC Mac. Do aktualizacji dołączony jest nowy, świarzutki instalator dla OSX.”

„Rozpoczęliśmy również prace nad poprawą naszej blokady cheatów i hackowania. Wciąż jest wiele do zrobienia, ale wprowadzamy nowe usprawnienia każdego dnia.

„Nadal istnieje duża społeczność Diablo II na całym świecie, a my dziękujemy za kontynuowanie gry i zabijanie potworów. Ta podróż rozpoczyna się od usprawnienia Diablo II na nowoczesnych platformach, ale to nie koniec.”

Zgodność z nowoczesnymi systemami to rzeczywiście miła zmiana, ale to jednocześnie początek szerszego procesu który przewidywano już od dłuższego czasu. W listopadzie ubiegłego roku, Blizzard poszukiwał pracowników na stanowisko „Senior Software Engineer, Classic Games”. Spekulowano wtedy, że Blizz może rozkręcać remastering takich klasyków jak Diablo 2, Warcraft 3 i Starcraft, a patch 1,14 przynajmniej dowiódł zaangażowanie Blizzarda w modernizację ładnego kawałka historii gier.

Komentarze