GAMENERD.PL

Neuroshima w nowej odłosnie – poznajcie Scampera!

Neuroshima w nowej odłosnie – poznajcie Scampera!

Fabularna rozgrywka gry Scamper ani myśli cackać się z graczami. Nie zabraknie jednak też walki opartej na mechanice Neuroshimy – znanego RPGa. Dajcie się wciągnąć w świat stworzony przez Star Socks Team!

Star Socks Team to grupa zapaleńców, która zaczynała jako koło naukowe na Politechnice Śląskiej. Korzystając głównie z programów Open Source i Freeware pokazuje, że tworzyć świetne gry można zawsze. Wystarczy pasja, chęci i wytrwałość. Gra, którą zaprezentują podczas PGA 2017 będzie pokazowym numerem ich umiejętności.

scamper

Cywilizacja pełna zagrożeń

Miejsce, w którym się znajdziecie to kolonia na odległej planecie. Jest ona bardzo nowoczesna, jednak niewiele z osiągnięć cywilizacji dociera do Slumsów, a to właśnie tu gracz będzie musiał walczyć o przetrwanie. W rezultacie łatwiej będzie mu o mikroprocesor niż o kawałek pożywienia.

Wcielicie się w młodą dziewczynę, która już od początku zostaje niemal sama z wielkim kłopotem. Zmuszona jest do ucieczki przed mafią rządzącą kolonią. Jedyną drogą jest zatem wydostać się poza planetę. To zadanie nie będzie łatwe, a wykonanie go będzie wymagało bratania się z jedną, a nawet kilkoma skrajnie różnymi frakcjami. Każda z nich będzie za pomoc żądała przysług, a będą one z pewnością warte tyle co życie dla młodej bohaterki.

scamper

System rozwoju postaci w założeniu nie jest liniowym. Gracz za otrzymane punkty doświadczenia może wykupić dowolne umiejętności. Te z kolei pomogą mu w osiąganiu celu w jego ulubionym stylu.

Gra nawiązuje do najlepszych tradycji klasyki RPG. Pełna jest nietuzinkowej fabuły podpartej realizacją systemu Neuroshima w przestrzeni wirtualnej. Swoich sił będziecie mogli spróbować na tegorocznych targach PGA, na stoisku Star Socks Team!