GAMENERD.PL

Microsoft zapowiada Cross-Network | Xbox, PC i PS4 we wspólnej rozgrywce!

Cross-Network play

W zapowiedzi trzeciej Developers Conference [email protected] ogłosił rozpoczęcie prac nad Cross-Network Play – platformie, która w przyszłości ma umożliwić graczom Xbox, PC z Win 10 i PS4 na odbywanie wspólnych rozgrywek.

Chris Carla z [email protected] zaznaczył, że aby projekt działał game developerzy muszą tworzyć gry z kompatybilnością dla tej platformy, ale jak zapowiedział  Rocket League od Psyonix ma być oficjalnie pierwszą grą wykorzystującą tą opcję, umożliwiając wspólną grę pomiędzy Xbox One i PC z Windows 10 oraz, jak powiedział: „pozostawiając otwarte zaproszenie dla innych platform, które chcą przyłączyć się do projektu..”, co w praktyce oczywiście oznacza PS4.

Wiadomość ta wydaje się być zapowiedzią przełomu, który w przyszłości może kształtować sposób rozgrywki. Do tej pory jedynym wyjściem dla konsolowców był Xbox Live lub PlayStation Network. Cross-Network otwiera wiele możliwości, ale powoduje też wątpliwości: w przypadku strzelanek klawiatura i myszka wydają się być wygodniejszym i bardziej dynamicznym rozwiązaniem niż pad.

Czekamy z zaciekawieniem na dalszy rozwój wydarzeń.

Komentarze