GAMENERD.PL

Microsoft – Project Scorpio na E3

E3 Microsoft

Firma Microsoft podała już termin oficjalnej prezentacji konsoli Project Scorpio. Długo wyczekiwany sprzęt zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach E3, w niedzielę 11 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego.

Firma Microsoft potwierdziła, że podczas tegorocznej edycji targów odbędzie się prezentacja konsoli o roboczym tytule Project Scorpio. Microsoft poinformował, że konferencję na targach E3 przeprowadzi w tym roku nieco wcześniej, bo już w niedzielę – na dzień przed rozpoczęciem amerykańskiej imprezy. Wydarzenie będzie miało miejsce na konferencji giganta z Redmond 11 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego.
 

Na konferencji zapewne będzie też miała miejsce prezentacja „exklusiwów” promujących nową platformę. Jak do tej pory krążą jedynie spekulacje, chociaż można zakładać że będą to: Halo Wars 2 (premiera już 21 lutego), State of Decay 2 czy Sea of Thieves. Biorąc jednak pod uwagę, że premiera nowej platformy planowana jest na końcówkę tego roku, to na pewno firma przygotuje kilka innych tytułów.

Obecnie na temat Project Scorpio nie wiemy zbyt wiele. Project Scorpio będzie rywalem PlayStation 4 Pro, które już wprowadzono do sprzedaży. Microsoft chce jednak bardziej dopieścić własną konsolę i twierdzi, że ta będzie znacznie lepsza. Następca Xboksa One ma zapewnić natywną obsługę rozdzielczości 4K UHD. Ma także dysponować mocą 6 teraflopów, więc w momencie premiery będzie najpotężniejszą konsolą na rynku.

Co warto podkreślić, Project Scorpio nie będzie reprezentował nowej generacji. Dołączy on do obecnej linii Xbox, co oznacza, że wszystkie wydawane na nim gry będzie można uruchomić za pomocą Xboxa One. Konsola ma także być kompatybilna z akcesoriami z „jedynki”, np. padami.

[error]Przypominamy – Targi E3 odbędą się w dniach 13-15 czerwca w Los Angeles[/error]

Komentarze