GAMENERD.PL

My Memory of Us – nowy trailer i demo na Gamescomie

My Memory of Us

My Memory of Us to niezwykła, przejmująca opowieść o przyjaźni dwójki dzieci w czasach wojny. O ich zdolności dostrzegania szczęścia i umiejętności czerpania radości z drobnych rzeczy – nawet wtedy, gdy ich świat podzielono murem, a za każdym rogiem czają się wrogie roboty.

My Memory of Us pojawi się w formie prezentacji hands-off na tegorocznym Gamescomie! Demo będzie kontynuacją poziomu ujawnionego podczas PAX East. Poprowadzisz chłopca i dziewczynkę przez ciemny las – przed nimi wiele wyzwań, trudności i zagadek. Będą się ostrożnie skradać, pozostając w ukryciu przed patrolującymi maszynami i wystrzegając się czerwonych laserów. Spróbują także uciec przed chmarą groźnych robotów… Nie będzie lekko. To dziwny, mroczny świat, który nie do końca wydaje im się zrozumiały… Ale którego nie muszą się bać, tak długo, jak są razem – ich przyjaźń jest najważniejsza. IMGN.PRO i Juggler Games prezentują najnowszy trailer My Memory of Us i zapraszają wszystkich graczy na targi.

 

Gdy chłopiec i dziewczynka toczą swój mały bój o przetrwanie, radząc sobie z robotami i przemierzając ruiny miasta, towarzyszy im pewna uspokajająca myśl. Wiedzą, że mają siebie, a ich przyjaźń pomoże im w trudnych momentach. Wychodząc naprzeciw kolejnym wyzwaniom, jakie narzuca im wojenna rzeczywistość, nie zapominają o tym, co potrafi być ważniejsze niż przetrwanie – o nadziei. To ona pozwala im zachować pogodę ducha, pomaga czerpać radość z prostych przyjemności i choć na chwilę odciąć się od koszmaru codzienności. Wojna jest dla nich niezrozumiała, ale czy można zrozumieć coś tak potwornego…?

[legend title=”” style=”2″]My Memory of Us zostało docenione na tegorocznym Indie Showcase podczas Digital Dragons 2017! Gra zdobyła pierwsze miejsce.[/legend]

O MY MEMORY OF US

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wybuchła wojna – Zły Król zagroził miastu małych bohaterów, splądrował domy i wysłał na ulice żołnierzy-roboty. Mieszkańcy zostali podzieleni. Część z nich napiętnowano i zmuszono do zamieszkania w wydzielonym obszarze pośrodku miasta, odgrodzonym murem. Na szczęście jednak dzieci miały siebie i swoją przyjaźń. To właśnie ona pozwoliła im przetrwać, mimo że los zdawał się robić wszystko, żeby je rozłączyć. My Memory of Us to wyjątkowa opowieść zadedykowana tym, którzy zostali rozdzieleni, ale znaleźli w sobie siłę, żeby się odnaleźć.

Siłą My Memory of Us jest historia opowiedziana z perspektywy dwójki przyjaciół, którzy świetnie się uzupełniają. Każde ma swoje indywidualne umiejętności, ale dopiero działając w parze mogą przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu. Gdy są razem, niestraszne im goniące ich hordy robotów, zakazy i mury.

W My Memory of Us znajdzie się sporo odniesień do wydarzeń, które miały miejsce w Polsce w trakcie II Wojny Światowej, dlatego uważni gracze odkryją nawiązania do konkretnych postaci i sytuacji. Jednocześnie opowieść ta ma na tyle uniwersalny charakter, że równie dobrze mogła się wydarzyć w zupełnie innym czasie i miejscu.

GŁÓWNE CECHY MY MEMORY OF US:

  • Przepiękna oprawa rysunkowa. Grafika nawiązująca do sztuki naiwnej.
  • Mechanika pary. Gracz może sterować postaciami zarówno osobno, jak i łącząc je w parę.  Trzymając się za ręce, bohaterowie zyskują umiejętności osoby prowadzącej.
  • Przyjaźń w trudnych czasach. Bajkowa groteska pełna słodko-gorzkiego humoru.
  • Poruszająca opowieść z drugim dnem. Wydarzenia przedstawione w grze nawiązują do sytuacji dzieci w żydowskim getcie w czasach II Wojny Światowej w okupowanej Polsce.
  • Mowa symboli. System dialogowy oparty na uniwersalnej wymowie obrazu.
  • Prowadź bohaterów poprzez mroczny świat. Różnorodne zagadki w środowisku 2,5D.
  • Refleksyjna, wzruszająca historia. Fabuła pełna odniesień do czasu historycznego i nasycona głębszym znaczeniem.

Aby śledzić nowości na temat My Memory of Us, zachęcamy do odwiedzania  oficjalnej strony gry: mymemoryofus.com, fanpage’a na Facebooku, konta na Instagramie oraz konta na Twitterze.

My Memory of Us będzie dostępne na Gamescomie w hali 2.1, na stoisku 208.

Komentarze