GAMENERD.PL

No Mario’s Sky – gra zablokowana przez Nintendo

No Mario's Sky

Jak informowałem w zeszłym tygodniu w sieci pojawiła się całkiem fajna gra o tytule No Mario’s Sky, która pomimo zastrzeżeń twórców wyglądała jak połączenie Super Mario z No Man’s Sky. Niestety dziś okazało się (jak zresztą uprzedzałem), że japoński kolos branży gier wideo – Nintendo wypuścił ze smyczy swoje cerbery z działu prawnego i grę zablokował.

Na stronie gamedevów pojawił się komunikat „NO MARIO’S SKY IS NO MORE-IO!” informujący o zaistniałej sytuacji. Twórcy jednocześnie dziękują za tak duże zainteresowanie grą apelują do Nintendo aby samo stworzyło podobną dystrybucję.

Ale nie ma tego złego. Grupa ASMB postanowiła się nie załamywać i stworzyła „bezpieczny prawnie” zamiennik gry No Mario’s Sky o tytule DMCA’s Sky. Tytuł gry nawiązuje do upomnienia DMCA (Digital Millennium Copyright Act), które to właśnie grupa otrzymała za poprzednią wersję gry. Nowa wersję można ściągnąć w tym miejscu, a różni się ona od poprzedniczki jedynie brakiem treści chronionej, czyli Mario, goombasów itp.

Panowie z ASMB w piękny sposób zagrali na nosie wielkiej korporacji, miejmy tylko nadzieję, że teraz z kolei Hello Games nie dojdzie nagle do wniosku, że widzi jakieś podobieństwo… W końcu na pewno mają do dyspozycji dużo czasu od kiedy większość graczy opuszcza pokład.

Komentarze