GAMENERD.PL

Legend of Zelda – zagraj w 3D na swojej przeglądarce! [EDIT]

Zelda

Z okazji 30 urodzin serii Scott Lininger i Mike Maggee zrenderowali pierwsze trzy lochy z NES’owego klasyka. Dopóki Nintendo nie zorientuje się, że tytuł z ich stajni dostępny jest (tfu!) za darmo – można w nią zagrać tutaj.
Według zapowiedzi kolejne lochy pojawią się wraz z fix’ami takich rzeczy jak bumerang (nie działa) i drażniący dźwięk przy końcu życia, który raz uruchomiony już nie milknie.

Dla wielu graczy nie jest to oczywiście nowość, emulatory ROM’ów NES’a i SNES’a dostępne są nie od dziś, ale jest to na pewno miła ciekawostka dla fanów przygód Link’a.

Całość wygląda całkiem ładnie, chociaż na wyższych rozdzielczościach obraz trochę „przytłacza”. Efekt 3D dodaje trochę majnkraftowości, ale nie szkodzi. W końcu gra reprezentuje ten okres w życiu nieco bardziej doświadczonych graczy, na wspomnienie którego łezka kręci się w oku. Enjoy.

EDIT 06.04.2016 20.33:

No i wykrakałem. Twórcy zawiesili działanie porta gry na prośbę japońskiego giganta. Jak informują w swoim komunikacie w grę zagrało ponad 500 tysięcy użytkowników (wow!), co zmobilizowało deweloperów do umieszczenia gry na Githubie, ale dopiero po usunięciu contentu będącego własnością intelektualną Nintendo. Ciekaw jestem efektu..

 

Zelda

Komentarze