GAMENERD.PL

Kholat zyskuje ciąg dalszy w postaci komiksu Kholat: Aftermath

Kholat zyskuje ciąg dalszy w postaci komiksu Kholat: Aftermath

Znakomita wiadomość dla wszystkich czekających na kontynuację historii opowiedzianej w Kholat! Pierwszy zeszyt komiksu pt. Kholat: Aftermath Część 1 od dziś dostępny na Steam.

Czym naprawdę zajmowała się Sekcja 22? Jakie były dalsze losy Vitaliya Grazeniuka, głównego bohatera gry i przede wszystkim kim jest tajemniczy Anton? Wszystkie niezwykłe wątki doskonale znane z gry, znajdują swoją kontynuację w 40-stronicowym, klimatycznym komiksie pt. Kholat: Aftermath Część 1, który od dziś jest dostępny na Steam.

Pierwszy zeszyt komiksu Kholat: Aftermath Część 1 jest już dostępny w serwisie Steam (http://store.steampowered.com/app/768730/Kholat_Aftermath_Part_1__Comic_Book/) w cenie €2,99, $2,99, 2,49 GBP, 9,99 PLN. Aftermath to zbiór czterech historii będących uzupełnieniem i kontynuacją wirtualnej przygody. Już w pierwszej części możemy dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądała Sekcja 22, w której przeprowadzano tajemnicze eksperymenty oraz jakie były dalszy losy Vitaliya Grazeniuka, głównego bohatera gry.

Kholat: Aftermath

[quote style=”1″ author=”Łukasz Kubiak, współzałożyciel IMGN.PRO”]”W Kholat napomknęliśmy o wielu bardzo ciekawych miejscach, naszkicowaliśmy kilka postaci i odnosiliśmy się do wielu tajemniczych wydarzeń. Sama gra skupiała się jednak wokół konkretnego wątku i w efekcie wielu graczy dopytywało nas o interpretację, albo rozwinięcie pozostałych motywów fabularnych. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć przynajmniej na część z tych znaków zapytania. W komiksie pojawi się sporo postaci i miejsc, o których była mowa już w początkowej części gry, jak również zupełnie nowi bohaterowie wkraczający w świat Kholat po raz pierwszy. Na przykład para milicjantów prowadzących śledztwo związane z Vitaliyem Grazeniukiem. Z ich punktu widzenia wszystko co się dzieje to mistyfikacja i próba tuszowania prawdziwych wydarzeń. Szukają przede wszystkim racjonalnych wytłumaczeń.”[/quote]

 

W Kholat: Aftermath Część 1 przedstawiono cztery pozornie niezwiązane ze sobą historie: tajemnicze przesłuchanie będące nawiązaniem do ukrytej notatki z gry, list Grazeniuka do narzeczonej, apel o pomoc od osoby będącej więźniem Sekcji 22 i początek śledztwa prowadzonego przez dwóch moskiewskich milicjantów. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy wszystkie wydarzenia to wytwór chorej wyobraźni Grazeniuka? Czy może ktoś stara się ukryć fakt, że tajemnicze eksperymenty w Sekcji 22 wymknęły się spod kontroli? Czy tożsamość tajemniczego Antona zostanie wreszcie ujawniona? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w pierwszym komiksowym zeszycie!

O GRZE KHOLAT

Kholat to eksploracyjna gra przygodowa FPP z elementami horroru stworzona przez IMGN.PRO. Fabuła gry, inspirowana Incydentem na Przełęczy Diatłowa, nawiązuje do tragedii, która pochłonęła życie 9 rosyjskich studentów wędrujących po górach Ural. Wydarzenia te miały miejsce 2 lutego 1959 roku. Przyczyna wypadku w dalszym ciągu pozostaje niewyjaśniona, a przez lata wokół całej historii wytworzyło się mnóstwo teorii i hipotez. Gracz zanurzy się w bezkresnej scenerii nieprzyjaznych, mroźnych szczytów. Przed nim tylko jedno zadanie – dowiedzieć się co naprawdę się wydarzyło. Całości dopełnia fantastyczna narracja w wykonaniu Seana Beana.