GAMENERD.PL

Islandoom – morski świat na PGA 2017

Islandoom – morski świat na PGA 2017

W Islandoom zostaniecie dowódcą niezamieszkałej wyspy, staniecie na czele jednej z czterech nacji, odkryjecie nieznane tereny i zbudujecie potężną gospodarkę. A wszystko przy pięknej grafice i… przez przeglądarkę!

Bloomga to częstochowski zespół nieszablonowych game developerów, który wie jak łączyć estetykę z grywalnością. Pomysł na innowacyjną rozgrywkę, jaką zapewnia Islandoom, zrodził się już w 2015 r. Teraz na PGA będziecie mogli podziwiać wyniki ciężkiej pracy pasjonatów z Bloomga.

islandoom

Islandoom – wszystko czego potrzebuje morski dowódca

Islandoom to ekonomiczno-strategiczna gra przeglądarkowa z elementami RPG. Gracze dołączają do wspólnego świata, w którym rozbudowują wyspy, tworzą sojusze i przejmują wrogie tereny, dążąc do przejęcia kontroli nad jak największą częścią mapy.

Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę jako władca niewielkiej wyspy, którą rozbudowuje za pomocą zdobywanych surowców. Istotną rolę odgrywa również odpowiednio rozwijana armia, ponieważ każda z jednostek różni się od siebie atrybutami i zastosowaniem. Gracze reprezentowani są przez stworzone przez siebie awatary postaci. Postacie te można rozwijać, podnosić ich poziom i zakładać przedmioty zwiększające ich atrybuty.

Islandoom posiada system sojuszy, który ma za zadanie urozmaicać rozgrywkę i pomagać nowym graczom. Gra jest darmowa z opcjonalnymi mikropłatnościami, które nie zapewniają graczowi przewagi, a są jedynie udogodnieniem i nie mają wpływu na sam przebieg rozgrywki.

Swoich sił będą mogli spróbować wszyscy odwiedzający podczas PGA na stoisku Bloomga.