GAMENERD.PL

Iron Harvest – Jakub Różalski uchyla rąbka..

iron harvest

W wywiadzie dla serwisu gry.onet.pl Jakub Różalski, twórca uniwersum 1920+ ujawnił kilka ciekawostek na temat gry Iron Harvest, oraz zdradził, że w planach jest również wysokobudżetowy film lub serial.

„Nie chcę zapeszać… ale jeśli wszystko dobrze pójdzie to, wygląda na to, że niedługo będziemy mogli obejrzeć serial/film, osadzony w świecie 1920+. Więcej szczegółów nie mogę na razie zdradzić, ale mówimy tu o bardzo poważnym wysokobudżetowym projekcie”.

Czego dowiedzieliśmy się na temat samej gry?

  • Iron Harvest tworzony jest przez niemieckie studio King Art Games i ma być grą strategiczną, której założenia będą zbliżone do Company of Heroes oraz Dawn of War 2.
  • Pojawią się trzy grywalne frakcje, a jedną z nich będzie Republika Polanii
  • Nie będzie budowania baz, misje mają opierać się o decyzje strategiczne w trakcie samej rozgrywki oraz na mapie kampanii.
  • Podobnie jak w CoH osłony będą dodawały bonusy,  a sporo elementów mapy będzie można zniszczyć
  • W grze pojawi się aktywna pauza
  • Jeśli w Iron Harvest będziemy grali za pomocą pada, pojawi się kołowe menu wyboru do wydawania najważniejszych komend.

Na ten moment niestety nic nie wiadomo na temat daty premiery, jednak gra jest w bardzo wczesnym etapie produkcji, więc zakładamy, że pojawi się najwcześniej w 2018 roku. Iron Harvest ma trafić na pecety oraz konsole PS4, Xboks One.

Mistrz klimatu

Różalski to urodzony w 1981 roku pod Szczecinem grafik koncepcyjny i twórca dieselpunkowego uniwersum 1920+. W stworzonym przez niego świecie oglądamy Europę (w szczególności zaś Polskę), z początku XX wieku, jednakże według jego wizji na tle typowo wiejskich krajobrazów obok naszych ułanów czy sowieckich żołnierzy kroczą… olbrzymie mechy.

Prace Różalskiego odznaczają się niesamowitym klimatem, dlatego jedynie kwestią czasu było, aż na ich kanwie powstanie coś więcej. Pierwszym krokiem w tym kierunku była ufundowana na Kickstarterze w ubiegłym roku gra planszowa Scythe, teraz z kolei przyszła pora na grę wideo. Iron Harvest przynależy do gatunku strategii czasu rzeczywistego.

Oficjalna strona gry – iron-harvest.com

Komentarze