GAMENERD.PL

GTA: Vice City – Rockstar pozwany za plagiat

GTA: Vice City

Rockstar Games po raz kolejny zostało pozwane. Tym razem przez firmę Psychic Readers Network, która utrzymuje, że Rockstar dopuścił się plagiatu w grze GTA: Vice City.

Psychic Readers oskarża firmę Rockstar Games o bezprawne wykorzystanie wizerunku zmarłej w zeszłym roku Yourie Harris, która wcielała się w rolę wróżbitki Miss Cleo. Miała ona rzekomo do złudzenia przypominać postać Auntie Poulet z GTA: Vice City.

Youree Harris w grze GTA: Vice City wcieliła się w rolę szefowej gangu Haitańczyków. Według Psychic Readers Network twórcy gry doskonale wiedzieli, że pojawienie się jej w tytule pozwoli wypromować produkcję. Podobno kobieta była zbyt podobna do wykreowanej Miss Cleo, więc zdaniem firmy naruszone zostały prawa autorskie.

Jak tłumaczą przedstawiciele Psychic Readers Network, w wypromowanie postaci Miss Cleo zainwestowano sto milionów dolarów. Na rzekomym plagiacie Rockstar Games zarobiło już ponad pół miliarda. Na swoją obronę twórcy Miss Cleo mają również to, że chcą wyłącznie dbać o bezpieczeństwo swojej własności intelektualnej. Dziwnym zbiegiem okoliczności obronę wizerunku postanowiono rozpocząć już po śmierci Youree Harris..

Rockstar Games zaznacza, że przedstawione zarzuty są bezpodstawne i absurdalne. Twórcy serii Grand Theft Auto zamierzają aktywnie bronić się w tej sprawie.

Komentarze