GAMENERD.PL

GTA V Redux – twórca oskarżony o plagiat!

GTA V Redux

Imponująca modyfikacja do Grand Theft Auto VGTA V Redux, nareszcie miała swoją premierę. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy uznają to wydarzenie za powód do zadowolenia.

Wygląda na to, że w rzeczywistości mod Josha Romito przynajmniej częściowo wykorzystuje efekty pracy innego zespołu, które Romito sobie przywłaszczył.

Jak czytamy w jednym z wpisów na forum GTA, Redux został stworzony przy użyciu materiałów opracowanych dla modyfikacji graficznej, która miała swoją premierę już w zeszłym roku – VisualV. Mod VisualV przerabia wszystkie warunki pogodowe, ulepsza korekcję kolorów oraz usprawnia proces renderowania grafiki w celu optymalizacji. Poza tym, poprawia efekty post-processingowe i usuwa aberrrację chromatyczną.

We wspomnianym poście na forum znalazły się screenshoty porównujące zawartość plików obydwu modów i wyjaśniające ich podobieństwa. Na przykład opcja „reflection_quality”, niewykorzystana w oryginalnej wersji gry, została do niej dodana w obydwu modach. Poza tym, w podobny sposób wprowadzono do produkcji nowe rodzaje chmur.

GTA V ReduxGTA V Redux

Co ciekawe, Romito już wcześniej dopuścił się plagiatu – dlatego wiele osób szczególnie wierzy, że tym razem również miała miejsce taka sytuacja. Ostatnim razem do kradzieży treści doszło gdy Romito tworzył inną modyfikację do GTA VThe Pinnacle of V. W oświadczeniu opublikowanym na thepinnacleofv.com moder stwierdził, że „projekt zamienił się w oszustwo, gdy dołączyły do niego inne osoby.”

Oczywiście, możliwe jest, że mod wcale nie jest zżynką. W końcu, czy podobieństwa ukazane w efektach pracy Romito są wystarczającym dowodem na to, że Romito dopuścił się plagiatu? Cóż, każdy musi samodzielnie ocenić tę sytuację.

gta v

Komentarze