GAMENERD.PL

Good Game Expo – podsumowanie imprezy

Po raz pierwszy (miejmy nadzieję, że nie ostatni) udaliśmy się z Redakcją Gamenerd.pl na targi Good Game Expo do Nadarzyna. Droga to była długa i trudna, ale udało się. Na miejsce dotarliśmy jako jedni z pierwszych, dzięki czemu mogliśmy najpierw zorientować się co, gdzie i jak..

Na samym początku powitało nas stoisko Obisoft. Świetnie zorganizowane stanowiska do gry na PS4 i Xbox One. Wśród gier dostępnych dla odwiedzających były takie tytuły jak Borderlands, Mortal Kombat czy Naruto.

good game

 

Zaraz potem w oczy rzucił nam się tor wyścigowy RC. Świetne ustawienie, bardzo duża prędkość. Najbardziej szokował dość niski wiek operatorów pojazdów wyścigowych.

good game

 

Następnie udaliśmy się wprost do sceny głównej, naprzeciwko której napotkaliśmy stanowisko firmy G2A, gdzie prezentowano całkiem ciekawe dzieła wprost z drukarek 3D.

good game

 

Ich pracę można było tutaj na bieżąco obserwować.

good game

 

Tuż obok odbywał się turniej e-Sport Challenge FIFA 2016, który (chyba) ze względu na wczesną porę nie był zbyt oblegany. Niestety nie udało nam się tam powrócić aby ten stan zweryfikować – za dużo się działo, a i droga długa.

good game

 

Następnie swe kroki skierowaliśmy do stoisk w pawilonach i nasze serca zabiły mocniej – dotarliśmy do stoiska Dawnych Komputerów i Gier. Repertuar gier i platform do wyboru był niesamowity, i każdy fan retro gier powie to samo. Atari, Commodore, Nintendo, z także stare PC’ty z Doom’em czy Quake’m. Łezka się w oku kręci…

good game

 

Jednego z naszych redakcyjnych kolegów tak wciągnął Quake, że nie baczył nawet na potomstwo.

good game

 

W ramach e-Sport Challenge odbył się także turniej CS:GO. Atmosfera była dosyć napięta, co można to było wywnioskować po okrzykach uczestników..

good game

 

W stoiskach z gamepaly’ami najbardziej naszą uwagę przykuły 2 tytuły: Slice, Dice & Rice od Dojo Games oraz Battle Skylands od BAAD Games Studio. Niebawem napiszemy nieco więcej o obydwu tytułach.

good gamesgood game

 

Co do samej oprawy i miejsca – było dobrze, jak na pierwszy raz. Powierzchnia wydawała się troszkę niewykorzystana, ale zapewniła swobodę poruszania się pomimo bardzo dużej liczby odwiedzających.

Sama impreza odbywała się po raz pierwszy, w związku z czym nie mamy odniesienia. Na pewno troszkę zabrakło wystawców, ale to na pewno zmieni się w drugiej edycji imprezy, jeśli taka się odbędzie. Trzymamy kciuki..

 

Komentarze