GAMENERD.PL

For Honor – oficjalna premiera

Póltora roku od pierwszej zapowiedzi w czerwcu 2015 oraz po kilku seriach beta-testów, najnowsze dzieło Ubisoft – For Honor w końcu trafia na półki sklepowe. Pełna dystrybucja jest od dziś dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Pierwsza zapowiedź For Honor miała miejsce podczas E3 w 2015 roku. Był to projekt dość nietypowy dla francuskiego studia. Nic dziwnego, że wszyscy chcieli się przekonać jak ostatecznie zaprezentuje się ta ciekawa trzecioosobowa gra akcji. W For Honor wcielamy się w Rycerzy, Wikingów lub Samurajów i toczymy pojedynki oraz wielkie, jedno- i wieloosobowe bitwy.

For Honor  w pełnej wersji umożliwia dostęp zarówno do kampanii jednoosobowej jak i do bitew multiplayer. Do naszej dyspozycji mamy na początku dwunastu wojowników posiadających unikalne zdolności, oraz pięć trybów rozgrywki. Każda z frakcji liczy czterech wojowników.

Podczas aż trzech serii alfa- i beta-testów mogliśmy się przekonać jak to wygląda w praktyce. W ostatniej z nich udział brało ponad 3 miliony ludzi a zakończyła się 12 lutego. Dziś o północy uruchomiono serwery pełnej wersji For Honor i od tej godziny gracze mogli rozpocząć zabawę na PC (Uplay), PlayStation 4 oraz Xboksie One. O 6:00 czasu wschodnioeuropejskiego do użytkowników tych platform dołączyły osoby posiadające cyfrową wersję gry na Steam.

Najnowsza produkcja studia Ubisoft Montreal oficjalnie ujrzała światło dzienne rano, kiedy to na półki sklepowe trafiły fizyczne kopie gry. Jest ona dostępna w trzech edycjach – Standardowej, Deluxe oraz Kolekcjonerskiej i w zależności od wersji językowej (polska wersja wyłącznie z napisami) zajmuje od 31,45 GB do 37,2 GB.

Według zapowiedzi system DLC będzie przypominał ten z Rainbow Six: Siege, co oznacza że zakupu możemy dokonać waluta zdobytą podczas rozgrywki. Będzie też dostępny Season Pass, jednak będzie on zapewniał wyłącznie wcześniejszy dostęp do nowych elementów, na które i tak trzeba wydać ciężko zarobioną podczas rozgrywki gotówkę. Season pass możemy znaleźć w Edycji Kolekcjonerskiej tytułu lub nabyć oddzielnie za 39,99 €.

W wyniku zakończenia pierwszej Wojny Frakcji, Rycerze (którzy ją wygrali) zostaną nagrodzeni kilkoma bonusami. Wraz z dzisiejszą premierą For Honor zmagania rozpoczynają się na nowo. Kolejni tryumfatorzy zostaną wyłonieni za trzy miesiące.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)

  • Procesor: Core i3-550/Phenom II X4 955 lub lepszy

  • Pamięć RAM: 4 GB

  • Karta grafiki: GeForce GTX 560Ti 1 GB/Radeon HD 6870 1 GB lub lepsza

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)

  • Procesor: Core i5-2500K/FX-6350 lub lepszy

  • Pamięć RAM: 8 GB

  • Karta grafiki: GeForce GTX 670 2 GB/Radeon R9 285 2 GB lub lepsza

for honor

Komentarze