GAMENERD.PL

Fishkeeper – Zostań zawodowym akwarystą — zanurz się w rybi świat!

Fishkeeper Gamenerd

Zobacz trailer gry Fishkeeper — akwariowych Simsów!

Fishkeeper to świeżo zapowiedziana gra od krakowskiego studia Blinklick Games. Można określić ją mianem “Simsów w akwarium” lub “podwodnego tamagotchi”. Zapowiadany tytuł będzie swoistym miksem strategii ekonomicznej i symulatora akwarysty w pełnej oprawie 3D.

Zobacz najnowszy trailer Fishkeepera tutaj:


W grze wcielimy się w rolę hobbysty opiekującego się akwarium: kupimy własny zbiornik, wyposażenie i w czasie rzeczywistym zadbamy o rybki, zaspokajając ich różne, w zależności od gatunku, potrzeby. Podobnie jak w innych symulatorach życia, będziemy musieli dbać, aby nasi podopieczni byli najedzeni, bezpieczni, zdrowi, a nawet aby nie zabrakło im dobrego towarzystwa. W grę wchodzą też bardziej skomplikowane parametry do ogarnięcia: pH wody, poziom zasolenia, temperatura czy zanieczyszczenie zbiornika.

Przyszła gra oferuje cały przekrój ryb akwariowych słodkowodnych i morskich, krewetek, ślimaków, roślin i koralowców, pozwalając odtworzyć w pełni ekosystem sztucznego zbiornika. Każdy gatunek zwierząt i roślin będzie różnił się od siebie nie tylko wyglądem, ale i wymaganiami co do warunków panujących w akwarium: jedzonym pokarmem, ilością potrzebnego miejsca czy specyfiką rozmnażania się. Dokładnie tak jak w prawdziwym życiu, wszystkie organizmy będą oddziaływać na siebie w określony sposób i będą wpływać na swoje otoczenie. W grze istnieją odtworzone mechanizmy, naturalnie zachodzące w przyrodzie wśród poszczególnych gatunków organizmów. Zadaniem gracza będzie utrzymanie naturalnej równowagi w zbiorniku, sprzyjając rozwojowi ekosystemu i zapobiegając katastrofom ekologicznym.

Fishkeeper Gamenerd

Dbając o rybki i inne zwierzęta, osiągniemy stopniowy rozwój biosystemu — organizmy rosną i rozmnażają się, przechodząc etapy życia od ikry przez narybek do w pełni wykształconego dorosłego osobnika. Z czasem będziemy mogli zacząć sprzedawać rybki, aby zwolnić miejsce w akwarium i jednocześnie pozyskać fundusze na dalszy rozwój. Najrzadsze i najpiękniejsze osobniki będą mogły być sprzedawane na aukcji, przynosząc największe zarobki.

Stworzony przez siebie akwariowy świat będziemy mogli podziwiać, pływając własnoręcznie zaprojektowanym batyskafem — czymś co można określić mianem wodnego drona. Batyskaf możemy customizować, zmieniając m.in. wygląd, kolor, pojemność baterii, szybkość, wymieniając części i dodatkowe moduły. Urządzenie to pozwoli nam również na nagrywanie filmów, robienie zdjęć a także czyszczenie akwarium i inne pomocne w utrzymaniu działania biosystemu.

Główne cechy gry:

  • Połączenie strategii ekonomicznej z symulatorem: zaspokajaj potrzeby rybek i obserwuj ich życie w czasie rzeczywistym, razem z tym dbając o dobre wyniki hodowli;
  • Dostępne różnorodne gatunki ryb słodkowodnych, morskich, koralowców, krewetek, ślimaków i innych zwierząt oraz roślin wodnych;
  • Customizuj sprzęt akwariowy, kształt, rozmiar i wygląd zbiorników;
  • Kupuj zwierzęta i rośliny różnych gatunków, sprzedawaj wyhodowane rybki w sklepie, a wyjątkowo piękne i rzadkie osobniki — na aukcji;
  • Oglądaj widoki z kabiny batyskafu, sterując nim wewnątrz akwarium; za jego pomocą możesz również czyścić zbiornik od środka;
  • Ozdabiaj akwarium przy pomocy multum dekoracji, koralowców, plakatów etc.

 

Twórcy Fishkeepera zapowiadają premierę PC tytułu na ostatni kwartał 2021 r. W planach są również późniejsze porty na konsole. W międzyczasie istnieje możliwość dodania gry na wishlistę Steam, o co twórcy serdecznie proszą.

Strona gry na Steam: https://store.steampowered.com/app/1425780/Fishkeeper/

Komentarze