GAMENERD.PL

Facebook Gameroom – platforma już dostępna

facebook gameroom

Facebook już w sierpniu zapowiadał otworzenie własnej platformy z grami. Wszyscy zadawali sobie pytanie czy będzie w stanie rywalizować z Valve. Odpowiedź na to pytanie możemy uzyskać w przeciągu kilku tygodni, ponieważ to właśnie dzisiaj rusza przygotowana przez FB, w partnerstwie z Unity, platforma z grami.

Interfejs, na który logujemy się przez Fejsa jest bezpieczny, ponieważ nie otrzymuje on uprawnień do publikowania treści na naszej tablicy. A co znajdziemy w środku? Wszystko pracuje na silniku od Unity, ponad sto produkcji podzielone na osiemnaście oddzielnych kategorii. Nie spodziewajcie się największych hitów, przynajmniej na razie platforma nie oferuje największych produkcji. Znajdziemy tam w większości darmowe, proste gry.

Mamy wrażenie, że Facebook Gameroom nie będzie dla Steam konkurencją jednak znajdą swoją grupę sympatyków, którzy wolą pograć w kości czy proste zręcznościówki niż wysoko budżetowe gry AAA. Dodatkowo prosty interfejs + logowanie przez FB dla mniej obeznanych użytkowników w świecie gier może być idealnym rozwiązaniem.

Nowa platforma Facebook Gameroom dostępna jest TUTAJ

Komentarze