GAMENERD.PL

Electronic Arts chciałoby stworzyć własną grę akcji z ogromnym otwartym światem

Electronic Arts to jeden z największych wydawców i producentów gier obecnych na rynku. ma w swojej ofercie takie serie jak FIFA, Battlefield czy Sims. Firma ta może pochwalić się wielomilionowymi wynikami sprzedaży, jednakże jest coś, co budzi w niej zazdrość względem konkurentów.

Chodzi o obecność w portfolio gry akcji z otwartym światem, takiej jak Grand Theft Auto Rockstara czy Assasin’s Creed Ubisoftu. Możliwe, że niebawem braki te zostaną nadrobione.

Jeszcze kilka lat temu to Electronic Arts było mocno krytykowane przez graczy. W 2012 i 2013 roku otrzymało nawet antynagrodę serwisu The Consumerist. Jest ona przyznawana najgorszej amerykańskiej firmie wyłonionej w drodze głosowania internautów. Po tych wydarzeniach EA postanowiło zmienić swoje podejście. Chociaż częściowo zrezygnowało ze sztucznie tworzonych DLC oraz nieco poprawiło opłacalność zakupu swoich tytułów.

Od tamtej pory wizerunek marki znacznie się poprawił, a nowym obiektem nienawiści graczy stał się Ubisoft czy Overkill Studios. Mimo to firma nadal stara się naprawić swoje błędy z przeszłości, a także dostosować ofertę do obecnie panujących standardów.

Świadczą o tym słowa Patricka Soderlunda, szefa EA. W niedawno udzielonym wywiadzie powiedział on, że jego firma ma już bardzo duże portfolio, ale wciąż brakuje w nim tytułu oferującego ogromny otwarty świat i dużą swobodę w działaniach gracza. Jako przykład Soderland odniósł się bezpośrednio do konkurencyjnych serii Assassin’s Creed, Batman czy GTA, które cieszą się wielką popularnością, a każda kolejna część zazwyczaj bije rekord sprzedaży ustanowiony przez poprzednika.

Jak powiedział wprost szef EA, stworzenie podobnego tytułu jest jednym z planów na dalszy rozwój firmy, więc możliwe, że niebawem doczekamy się kolejnej gry tego typu. Oczywiście proces jej produkcji trwałby bardzo długo. Sonderland jest na to gotowy i wierzy, że odpowiednim nakładem sił można stworzyć serię, która podbiłaby serca graczy. Oczywiście nie zdradzono żadnych innych szczegółów na ten temat, ale możliwe, że w przyszłości doczekamy się kolejnego głośnego tytułu w ofercie Electronic Arts.

 

Komentarze