GAMENERD.PL

Electro Ride: The Neon Racing z datą premiery na Nintendo Switch

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

Już 27 listopada br. na Nintendo Switch pojawi się Electro Ride: The Neon Racing – zapowiedziało Ultimate Games S.A. Ta polska gra to zręcznościowe wyścigi neonowe w retrofuturystycznych klimatach. W Electro Ride: The Neon Racing gracze mogą liczyć m.in. na dynamiczny model jazdy, pojazdy i trasy inspirowane krajami tzw. bloku wschodniego, wiele trybów gry oraz oryginalne brzmienia synthwave.


W lipcu br. Electro Ride: The Neon Racing zadebiutowało na PC i spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem graczy. Stworzone przez Sylwestra Osika wyścigi mają obecnie 100 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam. Za konwersję i wydanie gry na Nintendo Switch odpowiada Ultimate Games S.A.

„Electro Ride to neonowa ścigałka pełna wyrazistych barw, dużych prędkości i wrażliwych na kolor pasów nitro. To oczywiście gra mocno zręcznościowa, przy czym spore znaczenie ma też fizyka. Każdym autem jeździ się nieco inaczej, a czasem konieczne jest hamowanie. Całość jest osadzona w alternatywnym świecie, który łączy w sobie szarobure realia środkowowschodnich państw europejskich w XX w. z retrofuturystycznym szaleństwem neonowym” – mówi twórca gry, Sylwester Osik.

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

Samochody są wzorowane na pojazdach stworzonych w XX wieku w krajach bloku wschodniego (PRL, NRD, Czechosłowacja, Bułgaria i ZSRR). Jak podkreśla twórca gry, fani motoryzacji nie powinni mieć problemów z rozpoznaniem inspiracji stojących za neonowymi potworami szybkości. Same trasy oparto na miastach z państw należących w latach 1945-1989 do komunistycznej strefy wpływów (m.in. Warszawa, Berlin Wschodni, Praga, Sofia i Moskwa).

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

W Electro Ride: The Neon Racing gracze znajdą kilka mocno zróżnicowanych trybów rozgrywki. Podstawowym jest rozbudowany tryb story, którego ukończenie zajmuje średnio ok. 4 godzin na najłatwiejszym poziomie trudności. W ramach tego trybu gracz startuje w różnego typu wyścigach, a co jakiś czas musi zmierzyć się z bossem. Dostępne są też dodatkowe tryby, w tym time attack, last man standing i ghost race. Możliwa jest również gra wieloosobowa na podzielonym ekranie (split screen).

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

„To wyścigi, które spodobają się m.in. fanom ścigałek w stylu Horizon Chase Turbo, OutDrive czy Neon Drive. Electro Ride: The Neon Racing jest przy tym jednak całkowicie unikalną propozycją, z niespotykaną dotąd retrofuturystyczną wizją rzeczywistości. Odpowiedniego stylu nadaje ściganiu też oryginalny soundtrack pełen brzmień synthwave, przygotowany przez Macieja Kuleszę, który pracuje także m.in. nad muzyką do Shadow Warrior 3” – dodaje Sylwester Osik.

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

Electro Ride: The Neon Racing – główne cechy:
• neonowe szaleństwo wyścigowe;
• alternatywna rzeczywistość w retrofuturystycznym stylu;
• 21 zróżnicowanych samochodów;
• wiele trybów gry (m.in. story, time attack i last man standing);
• 20 tras w krajach bloku wschodniego;
• gra wieloosobowe w trybie split screen;
• oryginalna ścieżka dźwiękowa w klimatach synthwave.

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

Datę premiery Electro Ride: The Neon Racing w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) zaplanowano na 27 listopada 2020 r.

Podstawowe informacje:
tytuł: Electro Ride: The Neon Racing
gatunek: wyścigi, retro, arcade, sportowe, niezależne
producent: Sylwester Osik
wydawca: Ultimate Games S.A.
język: angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski, rosyjski, chiński
liczba graczy: 1-2
rozmiar pliku: 2 GB
data premiery: 27.11.2020 r. (Nintendo Switch), 11.07.2020 r. (PC – Steam)

Electro Ride The Neon Racing Gamenerd

Electro Ride: The Neon Racing (Nintendo eShop):
https://www.nintendo.com/games/detail/electro-ride-the-neon-racing-switch/
Electro Ride: The Neon Racing (Steam):
https://store.steampowered.com/app/696150/Electro_Ride_The_Neon_Racing/

Komentarze