GAMENERD.PL

DragonBox Pyra – nowy handheld oparty na Linux’ie

DragonBox Pyra

Właśnie ruszyła przedsprzedaż przenośnej konsoli DragonBox Pyra. Jest to specyficzny sprzęt umożliwiający uruchamianie desktopowych aplikacji dla systemów Linux oraz korzystanie z emulatorów gier na PlayStation 1, PlayStation Portable, Nintendo 64 i Gameboy DS. Sprzęt kierowany jest do największych zapaleńców, na co wskazuje m.in. jego bardzo wysoka cena. 

DragonBox Pyra już na pierwszy rzut oka wygląda na specyficzna konstrukcję. Otrzymujemy raczej topornie wyglądający handheld z 5-calowym, dotykowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 5432 taktowany zegarem 1,5 GHz. Wspiera go układ graficzny PowerVR SGX544-MP2 i akcelerator 2D Vivante GC320.

Na pokładzie znalazło się 2 GB pamięci RAM. Użytkownik może skorzystać z kart pamięci microSD i pełnowymiarowych SDXC. DragonBox Pyra udostępnia złącza micro USB 3.0 (z OTG), standardowe USB 3.0 i USB 2.0, a także port micro HDMI. Wśród modułów łączności znajdziemy standardowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Opcjonalnie dostępne będą też wersję z 3G/4G, przy czym edycje prototypowe oferują wszystkie moduły.

Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 6000 mAh. Urządzenie oferuje klawiaturę, gałki do sterowania, standardowe przyciski AYBX oraz dobry system audio. Użytkownik może zamówić voucher o wartości 290 euro, który wykorzysta później do zakupu finalnej wersji. Może też zapłacić 1666 euro za prototypową edycję przenośnej konsoli. Oferta jest jednak bardzo limitowana – w listopadzie twórcy zamierzają wyprodukować zaledwie 18 sztuk urządzenia, z czego dziesięć zostanie udostępnionych deweloperom oprogramowania, a pozostałe osiem trafi do sprzedaży.

Komentarze