GAMENERD.PL

Doom – ponad milion sztuk sprzedanych na Steamie! [WIDEO]

doom

Od premiery Dooma minęły już prawie trzy miesiące i na tym etapie można pokusić się o pewne podsumowanie dorobku tej produkcji. Nietrudno zauważyć, że najnowsze dzieło studia id Software odniosło spory sukces, czego potwierdzeniem zdają się być także wyniki na Steamie. Doom przekroczył bowiem barierę miliona sprzedanych egzemplarzy na platformie firmy Valve.

Ogromne grono graczy

Rezultaty sprzedaży można sprawdzić w serwisie Steamspy, który oprócz całkowitej liczby właścicieli danej produkcji, podaje także ilość graczy ogółem oraz tych, którzy grali w ostatnich dwóch tygodniach. W momencie pisania wiadomości Doom znalazł 1 030 568 nabywców, choć wypróbowały go dopiero 963 244 osoby (co stanowi 93,47%).

Oznacza to, że prawie 70 tysięcy użytkowników Steama nie zagrało jeszcze w ostatnią produkcję id Software, choć ma ją już w swojej bibliotece. Porównując to jednak z innymi grami, jest to i tak wysoki procent (dla porównania, Master Levels for Doom II kupiło ponad 414 tysięcy osób, a zagrało w niego 77 681 – 18,76%). W czasie ostatnich 14 dni zanotowano 299 295 graczy (29,04%).

Na wyniki sprzedaży z pewnością wpłynęły liczne promocje, podczas których Doom sprzedawał się bardzo dobrze, jak np. letnia wyprzedaż na Steam czy ostatnie obniżki z okazji imprezy QuakeCon. Wiele wskazuje na to, że rezultaty te mogą jeszcze sporo wzrosnąć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę przygotowywane dodatki DLC. Firma id Software planuje stworzenie trzech rozszerzeń, które zaoferują nową zawartość do trybu wieloosobowego. Pierwsze z nich, zatytułowane Unto the Evil, miało swoją premierę na początku tego miesiąca, a jego zwiastun możecie sprawdzić poniżej.

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas