GAMENERD.PL

Długo wyczekiwany obszar Prypeci dodany do Chernobylite [WIDEO]

Chernobylite Pripyat Update gamenerd

Pół roku po starcie Early Access na Steam do survival horroru Chernobylite właśnie dodano kolejną megaaktualizację i tym samym zawartość gry jest już o 50% większa niż przy starcie Wczesnego Dostępu. Prace nad tytułem w wersji PC zmierzają do zakończenia w ciągu najbliższych kilku miesięcy w ramach uaktualnionej roadmapy projektu.

Fani eksplorowania Zony wreszcie będą mogli się cieszyć możliwością zwiedzania długo wyczekiwanego i jednego z najbardziej ikonicznych obszarów Czarnobyla – Prypeci. Na odwiedziny czeka dobrze wszystkim znany park rozrywki z Diabelskim Młynem na czele. Dalej Plac Lenina wraz z otaczającymi budynkami. Warto jednak pamiętać, że miejsca takie jak Pałac Kultury “Energetyk” czy hotel “Polesie” nie są już tym, czym były dawniej. Ci, którzy spodziewają się zrujnowanych, opuszczonych budynków, zastaną zamiast nich tajemniczą wojskową placówkę badawczą. Bazę, którą można spróbować zinfiltrować. Pytanie tylko kto odważy się zgłębić jej mroczne tajemice?

Wczesnodostępową wersję Chernobylite można pobrać ze Steam: https://store.steampowered.com/app/1016800/Chernobylite/ lub z GOG.com: https://www.gog.com/game/chernobylite w ramach programu Gry w Produkcji i skorzystać z 40% zniżki przez najbliższych kilka dni.

Chernobylite Roadmap gamenerd

Poza obszarem Prypeci do najnowszej aktualizacji dodano również:

Drugą część dochodzenia w sprawie zaginięcia Tatiany

Nowy świat fraktalny, którego eksploracja pozwoli graczom odkryć pewne wydarzenia z przeszłości oraz odpowiedzieć na kilka pytań. Całość stanowił finał aktualnego dochodzenia. Misji tyleż tajemniczej, co ważnej. Zarówno dla Igora jak I dla graczy.

Chernobylite Pripyat Update gamenerd

Nową postać – Olgę

Twarda, ukraińska nastolatka, mieszkanka “Osady” ukrytej głęboko w ostępach Czerwonego Lasu. Dziewczyna nie boi się nikogo i szczerze nienawidzi najemników NAR od kiedy naocznie przekonała się o ich okrucieństwie. Jej cel, choć prosty, nie jest łatwy do osiągnięcia – zależy jej na tym, żeby NAR-owcy wynieśli się z Czarnobyla i pozdychali jak psy. Nie koniecznie w tej kolejności. Gracze będą mogli zrekrutować Olgę, wysyłać ją w teren, a także uczyć się od niej nowych umiejętności.

Nowe misje fabularne

Deweloperzy z The Farm 51 dodali cztery nowe questy związane z Georgijem, Sashko i Olgą. Oznacza to, że gracze poznają nowe postaci, ale także pożegnają kilka dotychczasowych. Bądź na odwrót. Wybór niezmiennie pozostaje w rękach eksploratorów Zony. Nowe elementy rozgrywki i fabuły pojawiły się także w Czerwonym Lesie warto więc spróbować odkryć kogo, albo co będzie tam można spotkać.

Chernobylite Pripyat Update gamenerd

Usprawnienia techniczne

Chernobylite od teraz wspiera DirectX 12. Posiadacze kompatybilnych kart graficznych (zwłaszcza AMD) mogą przetestować nowe API i zbadać jego wpływ na wydajność gry.

Współpraca z AMD

Dzięki współpracy z AMD do gry zostało również dodane FidelityFX. Uruchomienie CAS powinno pozwolić graczom na rozgrywkę w przeskalowanej rozdzielczości bez jednoczesnej utraty jakości obrazu. Gracze będą również mogli poprawić jakość wyświetlania gry, bez spadku jej wydajności. FidelityFX współpracuje ze wszystkimi kartami graficznymi, niezależnie od ich producenta.

Poprawki lokalizacji

Na koniec poprawie uległa MASA rzeczy związanych z lokalizacją i UX. Od interface’u poczynając, a na dialogach kończąc. Nadal nie wszystko działa idealnie, ale poprawa jest wyraźnie odczuwalna. Został również dodany system, który zastępuje brakujące głosy postaci w dialogach dzięki tworzeniu odpowiednio spersonalizowanych i przetworzonych plików dźwiękowych. Co spowodowało, że brak nienagranej jeszcze części głosów fabularnych nie jest aż tak dokuczliwy. A to z kolei powinno się okazać optymalnym rozwiązaniem również z punktu widzenia tych graczy, którzy nie znają rosysjskiego, ale jednocześnie dla głębszej imersji, grają z włączonymi rosyjskimi głosami. Naturalnie tę opcję można wyłączyć w menu.

O GRZE:

Chernobylite to najnowsza produkcja z gatunku survival horror od twórców uznanej na całym świecie gry Get Even. To tytuł, który łączy swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii, emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, a także unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. I nieustannie będzie stawiał przed graczem szereg wyzwań:

GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI:

  • Odkrywaj piękną, a jednocześnie przerażająco dokładną rekonstrukcję Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zeskanowanej w 3D;
  • Współpracuj lub rywalizuj z innymi stalkerami ze Strefy. Pamiętaj jednak, że nigdy nie możesz im ufać, bo każdemu przyświeca jakiś ukryty cel. Zawsze;
  • Staw czoła znanym i nieznanym Ci dotąd zagrożeniom;
  • Zanurz się w nieliniowej, ekscytującej opowieści, w której fikcja miesza się z rzeczywistością;
  • Zrób dobry użytek ze swojej wiedzy z zakresu fizyki i chemii, aby stworzyć sprzęt niezbędny do przetrwania i efektywnie zarządzać zapasami;
  • Walcz z przerażającymi potworami i demonami, które przybyły z alternatywnej rzeczywistości;
  • Zbieraj i analizuj dane za pomocą zestawu zaawansowanych narzędzi do badania skażonego środowiska.

Chernobylite Pripyat Update gamenerd

Gra Chernobylite jest dostępna we Wczesnym Dostępie na Steam oraz w ramach programu Gry w Produkcji na GOG.com.

Więcej informacji na temat tytułu można znaleźć na oficjalnej stronie: http://www.chernobylgame.com/, Steamie, Facebooku, Instagramie, YouTubie, Twitterze oraz Discordzie.

Komentarze