GAMENERD.PL

Digital Dragons Academy – studenci nauczą się tworzyć gry w Krakowie

Digital Dragons Academy – studenci nauczą się tworzyć gry w Krakowie

W październiku startuje kolejna edycja Digital Dragons Academy, weekendowych zajęć dla studentów i osób zainteresowanych pracą przy tworzeniu gier. Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z firmami z branży przygotował cykl szkoleń który potrwa do czerwca 2019 roku.

Digital Dragons AcademyZajęcia Digital Dragons Academy będą odbywać się raz w miesiącu w piątek i sobotę w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego przy ulicy Podole 60. Wykłady i warsztaty poprowadzą pracownicy czołowych polskich studiów tworzących gry: CD PROJEKT RED, 11 bit studios, Rage Quit Games, CI Games, Reality Games czy One More Level. Program Akademii przekrojowo przedstawia proces tworzenia gier, poruszając tematy związane z game designem, zarządzaniem produkcją i wydawaniem gier, a także zaznajamia uczestników warsztatów z aspektem biznesowym produkcji. Nowością będą również dwa bloki zajęć Art in Games – które poza autorami grafik koncepcyjnych – dedykowane będą także słuchaczom zainteresowanym tworzeniem muzyki, lokalizacji do gier oraz przede wszystkim grafiki 3D.

Digital Dragons Academy

Tegoroczna edycja startuje w dniach 26-27 października, pierwszy zjazd będzie poświęcony zagadnieniom biznesowym związanym z grami. Wśród potwierdzonych już prelegentów bloku Biznes i Publishing są między innymi: Paweł Miechowski (Senior Business Manager w 11 bit studios), Bartosz Pieczonka (współwłaściciel Lichthund) czy Tom Tomaszewski (właściciel Crunching Koalas).

Po raz pierwszy w historii cyklu zajęcia odbędą się również w Warszawie. Pilotażowo planowane są dwa zjazdy poświęcone tematyce Game Designu oraz Technologii w grach – odbędą się w grudniu oraz lutym. Szczegółowe informacje związane z warszawskimi zajęciami dostępne będą na stronie wydarzenia: academy.digitaldragons.pl
To już trzecia edycja kursu organizowana przez zespół wsparcia branży gier Krakowskiego Parku Technologicznego. Dwie wcześniejsze edycje powstały we współpracy z krakowską firmą GameDesire.

[quote style=”1″ author=”Maciej Śliwiński, Krakowski Park Technologiczny”]Poza zmianą nazwy, która nawiązuje do naszego sztandarowego projektu dla branży gier – majowej międzynarodowej konferencji Digital Dragons – zdecydowaliśmy się również zmienić formułę i zaprosić do współpracy więcej firm z regionu. Dzięki partnerstwu z Reality Games, One More Level, czy Rage Quit Games możemy znacząco podnieść poziom wykładów i zaangażować w nie jeszcze bardziej doświadczonych i uznanych specjalistów z branży.[/quote]

O tym, że zajęcia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością świadczą między innymi statystyki zbierane przez KPT. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 1000 osób. Wśród słuchaczy poprzednich edycji cyklu są już osoby, które znalazły zatrudnienie w branży gier lub rozpoczęły pracę nad swoim własnym projektem.

Digital Dragons Academy

[quote style=”1″ author=”Marcin Lasota, Producent w BoomTownGames”]Akademia to, moim zdaniem, konieczny przystanek dla każdego kto profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się tworzeniem gier. Fajne prelekcje prowadzone przez ludzi znanych z dużych medialnych tytułów, oraz mniej znanych, ale równie inspirujących twórców indie. Cykl dwudniowych, comiesięcznych szkoleń, pozwala na elastyczne dopasowanie swojego kalendarza. Olbrzymią zaletą jest również niska cena za oferowaną zawartość.[/quote]

Pozytywnie zaskoczeni są również prelegenci prowadzący zajęcia, którzy podkreślają zaangażowanie uczestników.

[quote style=”1″ author=”Kacper Niepokólczycki, LeadEnvironment Artist w CD PROJEKT RED”]Akademia to bardzo udane połączenie wielkiego doświadczenia wykładowców z olbrzymim zaangażowaniem i chęcią rozwoju uczestników. Wszystko to w bardzo miłej atmosferze i komfortowych warunkach.[/quote]

Digital Dragons Academy powstaje przy współpracy z czołowymi firmami z branży. Partnerzy cyklu: Reality Games, Rage Quit Games, One More Level mają czynny udział w tworzeniu programu zajęć.

Digital Dragons Academy

Zajęcia Digital Dragons Academy są płatne, bilet na jeden zjazd kosztuje 30 zł. Więcej informacji można znaleźć pod linkami:
academy.digitaldragons.pl
facebook.com/digitaldragonsacademy