Digital Dragons Academy – studenci nauczą się tworzyć gry w Krakowie

W październiku startuje kolejna edycja Digital Dragons Academy, weekendowych zajęć dla studentów i osób zainteresowanych pracą przy tworzeniu gier. Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z firmami z branży przygotował cykl szkoleń który potrwa do czerwca 2019 roku.

Digital Dragons AcademyZajęcia Digital Dragons Academy będą odbywać się raz w miesiącu w piątek i sobotę w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego przy ulicy Podole 60. Wykłady i warsztaty poprowadzą pracownicy czołowych polskich studiów tworzących gry: CD PROJEKT RED, 11 bit studios, Rage Quit Games, CI Games, Reality Games czy One More Level. Program Akademii przekrojowo przedstawia proces tworzenia gier, poruszając tematy związane z game designem, zarządzaniem produkcją i wydawaniem gier, a także zaznajamia uczestników warsztatów z aspektem biznesowym produkcji. Nowością będą również dwa bloki zajęć Art in Games – które poza autorami grafik koncepcyjnych – dedykowane będą także słuchaczom zainteresowanym tworzeniem muzyki, lokalizacji do gier oraz przede wszystkim grafiki 3D.

Digital Dragons Academy

Tegoroczna edycja startuje w dniach 26-27 października, pierwszy zjazd będzie poświęcony zagadnieniom biznesowym związanym z grami. Wśród potwierdzonych już prelegentów bloku Biznes i Publishing są między innymi: Paweł Miechowski (Senior Business Manager w 11 bit studios), Bartosz Pieczonka (współwłaściciel Lichthund) czy Tom Tomaszewski (właściciel Crunching Koalas).

Po raz pierwszy w historii cyklu zajęcia odbędą się również w Warszawie. Pilotażowo planowane są dwa zjazdy poświęcone tematyce Game Designu oraz Technologii w grach – odbędą się w grudniu oraz lutym. Szczegółowe informacje związane z warszawskimi zajęciami dostępne będą na stronie wydarzenia: academy.digitaldragons.pl
To już trzecia edycja kursu organizowana przez zespół wsparcia branży gier Krakowskiego Parku Technologicznego. Dwie wcześniejsze edycje powstały we współpracy z krakowską firmą GameDesire.

Poza zmianą nazwy, która nawiązuje do naszego sztandarowego projektu dla branży gier – majowej międzynarodowej konferencji Digital Dragons – zdecydowaliśmy się również zmienić formułę i zaprosić do współpracy więcej firm z regionu. Dzięki partnerstwu z Reality Games, One More Level, czy Rage Quit Games możemy znacząco podnieść poziom wykładów i zaangażować w nie jeszcze bardziej doświadczonych i uznanych specjalistów z branży.

Maciej Śliwiński, Krakowski Park Technologiczny

O tym, że zajęcia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością świadczą między innymi statystyki zbierane przez KPT. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 1000 osób. Wśród słuchaczy poprzednich edycji cyklu są już osoby, które znalazły zatrudnienie w branży gier lub rozpoczęły pracę nad swoim własnym projektem.

Digital Dragons Academy

Akademia to, moim zdaniem, konieczny przystanek dla każdego kto profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się tworzeniem gier. Fajne prelekcje prowadzone przez ludzi znanych z dużych medialnych tytułów, oraz mniej znanych, ale równie inspirujących twórców indie. Cykl dwudniowych, comiesięcznych szkoleń, pozwala na elastyczne dopasowanie swojego kalendarza. Olbrzymią zaletą jest również niska cena za oferowaną zawartość.

Marcin Lasota, Producent w BoomTownGames

Pozytywnie zaskoczeni są również prelegenci prowadzący zajęcia, którzy podkreślają zaangażowanie uczestników.

Akademia to bardzo udane połączenie wielkiego doświadczenia wykładowców z olbrzymim zaangażowaniem i chęcią rozwoju uczestników. Wszystko to w bardzo miłej atmosferze i komfortowych warunkach.

Kacper Niepokólczycki, LeadEnvironment Artist w CD PROJEKT RED

Digital Dragons Academy powstaje przy współpracy z czołowymi firmami z branży. Partnerzy cyklu: Reality Games, Rage Quit Games, One More Level mają czynny udział w tworzeniu programu zajęć.

Digital Dragons Academy

Zajęcia Digital Dragons Academy są płatne, bilet na jeden zjazd kosztuje 30 zł. Więcej informacji można znaleźć pod linkami:
academy.digitaldragons.pl
facebook.com/digitaldragonsacademy