GAMENERD.PL

Digital Dragons 2020 online

Digital Dragons 2020 GAMENERD

Zamiast dwóch – cztery dni, blisko siedemdziesiąt wykładów w porannych i popołudniowych sesjach, uczestnicy z całego świata, gry indie, wirtualne spotkania – Digital Dragons 2020 odbędzie się online w dniach 15-18 września 2020 roku.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych partnerów, prelegentów, sponsorów, wystawców i uczestników jest dla nas priorytetem. Jednak, mimo niesprzyjającej sytuacji, postanowiliśmy nie rezygnować z organizacji tegorocznej edycji Digital Dragons. Podejmujemy wyzwanie przygotowania tego wydarzenia w innej niż do tej pory formie – zrealizujemy go online na poziomie równie wysokim, co poprzednie offline’owe edycje. W tym celu wykorzystamy platformę PINE.

– Anna Krampus-Sepielak, kierownik zespołu ds. branży gier.

Zespół Digital Dragons chce przenieść jak najwięcej elementów konferencji do internetu, utrzymując ustaloną formułę wydarzenia. Indie Showcase, Gala Digital Dragons Awards, wykłady, panele eksperckie czy networking zone znajdą swoje miejsce w programie.

Opcje wirtualnej platformy są szerokie i pozwalają na zrealizowanie wydarzenia online składającego się z wszystkich ważnych dla uczestników Digital Dragons segmentów. Dodatkowo dają możliwość organizacji stanowisk sponsorskich, konstruowania indywidualnej agendy oraz umawianie spotkań, a także na rozmowy i interakcje.

Program

Większość prelegentów do tej pory ogłoszonych pojawi się ze swoimi wykładami na Digital Dragons online. Przypominamy, że wśród wykładowców tej edycji znajdą się przedstawiciele Remedy: Stuart Macdonald – World Design Director gry Control i Juha Vainio – producent, a także twórca Darkes Dungeon Chris Bourassa, oraz Randy Varnell – Director of Creative Development cyklu Borderlands i Fawzi Mesmar znany z serii Battlefield, Candy Crush i Persona. Wykłady odbędą się w pięciu blokach tematycznych, a także w dwóch seriach – porannej i wieczornej, tak by pokryć jak najwięcej stref czasowych i dać możliwość wzięcia udziału w prelekcjach licznej publiczności.

Indie Showcase

Majowy eksperyment, jakim było Digital Dragons Indie Celebration został bardzo ciepło przyjęty, dlatego zespół zdecydował się na kontynuację tego formatu promocji gier.

W odpowiedzi na potrzeby i sugestie twórców staraliśmy się zagwarantować zwiększenie widoczności gier oraz dotarcie do nowych graczy. Niezmiernie się cieszę, że obok Steama do platform wspierających indyki podczas Indie Showcase 2020 dołącza GOG.com!

-Maria Błędowska, koordynatorka Indie Showcase.

Sześćdziesiąt niezależnych tytułów zostanie wybranych w wyniku głosowania jury i zaprezentowanych w dniach 15-18 września na sklepach Steam i GOG.com. Aby wziąć udział w konkursie, konieczne jest zgłoszenie swojej gry poprzez formularz na stronie. Oprócz gier na PC i konsole, zgłaszać mogą się także gry mobile. Jury przyzna nagrody dla najlepszych gier, nagradzając pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Przewidziana jest też nagroda publiczności.
Szczegóły konkursu podamy wkrótce.

Indie Showcase Digital Dragons GAMENERD

Indie Showcase na Steam i GOG.com

Bilety

Bilety na wydarzenie będą dostępne w dwóch pakietach. Dodatkowo do 15 sierpnia obowiązywać będą ceny zniżkowe: Regular pass – 40 euro, Business pass 130 euro. Po 15 sierpnia ceny będą wynosić odpowiednio 60 i 150 euro. Business pass daje możliwość umawiania spotkań.
Bilety na konferencję dostępne są na stronie.

Media

Akredytowani przedstawiciele prasy będą mieli możliwość umawiania wywiadów z twórcami gier, wykładowcami i panelistami.
Formularz akredytacji medialnej znajduje się na stronie konferencji.

Digital Dragons Awards

Jak co roku, podczas wydarzenia zostaną nagrodzone najlepsze polskie gry wydane w 2019 roku. Gala odbędzie się online, podczas wydarzenia będą pojawiać się nominacje do poszczególnych kategorii, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wirtualnej ceremonii.

Digital Dragons to kluczowa konferencja branży gamingowej w Europie. Co roku do Krakowa przyjeżdżają profesjonaliści, producenci i właściciele studiów z całego świata, by wziąć udział w wydarzeniu. To już dziewiąta edycja konferencji. Poprzednia edycja zgromadziła 2000 uczestników.

Komentarze