GAMENERD.PL

Diablo 4 – Blizzard szuka szefa produkcji

Diablo 4

Na stronie Blizzard Entertainment pojawiło się ogłoszenie. Najwyraźniej Zamieć poszukuje szefa produkcji do „niezapowiedzianego projektu”. Czyżby Diablo 4?

Diablo 4 to bardzo pożądany tytuł. Dowodem tego są emocje i oczekiwania związane z ostatnim Blizzconem. Okazały się one jednak niespełnione. Szansa na ich spełnienie pojawia się ponownie. Otóż Blizzard Entertainment zamieścił na swojej stronie ogłoszenie. Wydawca poszukuje szefa produkcji do nowego projektu Diablo.

Niektóre punkty ogłoszenia wskazują na to, że nowa produkcja mogłaby pójść w stronę MMO, co zapewne nie wszystkim by się spodobało. Ma to jednak swoje plusy – gra byłaby cały czas rozwijana.

Według ogłoszenia nowy pracownik miałby „wprowadzić Diablo w przyszłość”. Może więc to jest właśnie przyszłość tego typu gier – MMO free-to-play? Nie jest zbyt prawdopodobne, żeby Blizzard posunął się aż tak daleko, ale model free-to-play zapewniłby dużo dłuższe wsparcie dla gry. Postawiono by też dużo większy nacisk na tryb online.

Plotki w sieci donoszą także o rozpoczęciu przez Blizzard pracy nad remasterami Diablo 2 oraz Warcraft 3. Wynika tak z ogłoszenia, które pojawiło się na stronie Zamieci. Firma poszukuje specjalistów, którzy pomogą „przywrócić im dawną świetność”. Czekamy ze zniecierpliwieniem.

Komentarze