GAMENERD.PL

Danger Scavenger – dynamiczna, cyberpunkowa strzelanka z gatunku roguelike skyline crawler już dostępna!

Danger Scavenger GAMENERD

Studio Star Drifters odpowiedzialne za Driftland: The Magic revival powraca z zupełnie nową grą stworzoną we współpracy z Piotrem Wołkiem. Danger Scavenger, które można pobrać ze Steam, GOG.com., nVidia GeForce Now oraz Humble Store, zabierze cię na dachy oszałamiającego cyberpunkowego miasta, gdzie zmierzysz się z potężnym wrogiem sterowanym przez bezduszną SI. Za wydanie konsolowej wersji gry będzie odpowiadać Forever Entertainment.

Kim jesteś? To bez znaczenia. Jak masz na imię? Mniej wiesz, dłużej żyjesz. Liczy się tylko to, że jesteś śmiertelnie skuteczny, doskonale wyszkolony i praktycznie niewidoczny dla obojętnych na Twoją obecność mieszkańców miasta. Zestaw cech więcej niż pożądanych, kiedy należysz do grupy wyrzutków określanych mianem Scavengersów, których celem jest skopanie kilku wysoko posadzonych, korporacyjnych tyłków.

Chciwe garniaki trzymały łapę na wszystkim, co decydowało o życiu całych narodów zdecydowanie zbyt długo. Powodowani ignorancją i pychą powołały w końcu do życia coś, czego nie są już w stanie dłużej kontrolować – A.I.O.N.E. Sztuczną inteligencję napędzaną chęcią osiągnięcia tylko jednego celu. Zmiecenia ludzkości z powierzchni ziemi. Tylko Ty i Twoi bracia z kasty Scavengersów stoją temu na przeszkodzie. Tak się bowiem składa, że żaden z Was nie ma ochoty odejść potulnie z tego świata, a już na pewno nie bez uprzedniego pozostawienia za sobą stosu sfajczonych procesorów.

Wersje PC Danger Scavenger można już dziś pobrać ze Steam: https://store.steampowered.com/app/1169740/Danger_Scavenger/, GOG.com: https://www.gog.com/game/danger_scavenger, nVidia GeForce Now lub Humble Store w cenie 49,99 zł.

Danger Scavenger GAMENERD

Gra zostanie również wydana na konsolach dzięki współpracy z Forever Entertainment.

O DANGER SCAVENGER

Danger Scavenger to dynamiczna, cyberpunkowa strzelanka z gatunku roguelike, w której bezlitosne korporacje funkcjonujące w dystopijnym świecie ściągają na ludzi zagładę. Grupa wyrzutków określanych mianem Scavengersów, niegdyś wykluczonych i wyrzuconych na margines, dziś wraca do łask, gotowa stawić czoła sytuacji. Zostań jednym z nich i ruszaj na niebezpieczne łowy, aby stawić czoła swojemu przeznaczeniu. Rozważnie planuj każdą akcję, ponieważ wielka nagroda, oznacza zwykle jeszcze większe ryzyko.

DANGER SCAVENGER – GŁÓWNE CECHY:

 • Dynamiczna rozgrywka oparta na zasadzie “jest ryzyko, jest zabawa!” Ostrożnie planuj swoje działania, stawiaj czoła wyzwaniom i zostań bohaterem, o którym będą później układać pieśni! Albo… graj zachowawczo i wracaj do bazy z pustymi rękoma, ale za to w jednym kawałku;
 • 4 rodzaje zróżnicowanych Scavengersów na dobry początek, kolejni będą dodawani wraz z postępami prac nad grą – każdy charakteryzujący się odmiennym stylem walki i umiejętnościami: złodziej, strateg, człowiek demolka, albo żołnierz uniwersalny. Wybór należy do Ciebie!
  Połącz siły w zespole, aby kolektywnie skopać korporacyjne tyłki w trybie kooperacji!
  Pokonaj 5 chciwych korporacji. Staw czoła ponad 30. rodzajom przeciwników, ich silniejszym wersjom oraz bossom. A wszystko to na losowo generowanych mapach, dzięki czemu każda rozgrywka będzie inna od poprzedniej;
 • Wybieraj spośród ponad 30. rodzajów broni oraz ponad 50. gadżetów do obrony i ataku, które będziesz mógł kupić lub zdobyć w walce;
 • Niezwykłe połączenia broni i “znajdziek”. Tak, jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, tak samo nie stworzysz dwóch, identycznych konstrukcji. Opracuj swoją zwycięską strategię metodą prób, błędów i oczywiście zgonów. Bardzo wielu zgonów;
 • Zbieraj porozrzucany złom i stwórz z niego swoje wymarzone przedmioty. Każda broń dostosowana jest do Twoich indywidualnych potrzeb i tylko od Ciebie zależy jak będzie działała;
 • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa kompozytora Szymona Weissa.
 • Zawędrujesz wyżej niż kiedykolwiek wcześniej. Danger Scavenger zabierze cię na dachy oszałamiającego cyberpunkowego miasta, gdzie zmierzysz się z potężnym wrogiem sterowanym przez bezduszną SI.

Danger Scavenger jest już dostępne na Steamie, GOG.com, w Humble Store oraz nVIDIA GeForce Now. Za wydanie konsolowej wersji gry odpowiada Forever Entertainment. Data wydania zostanie ogłoszona w przyszłości.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na Steam, stronie developera, Twitterze oraz Facebooku.

Komentarze