GAMENERD.PL

Cryptic Studios świętuje 20 lat tworzenia gier!

Cryptic Studios GAMENERD

Cryptic Studios świętuje 20 lat tworzenia gier dwoma premierami na komputerach PC – Neverwinter: Avernus i Star Trek Online: House Divided. Studio upamiętnia niezwykle ważny kamień milowy w historii firmy, świętując 20. rocznicę darmowymi zestawami przedmiotów w grach Neverwinter i Star Trek Online.

Perfect World Entertainment, Inc., wiodący wydawca gier internetowych i Cryptic Studios ogłosili premierę ekscytujących, nowych aktualizacji w swoich dwóch najpopularniejszych grach – Neverwinter i Star Trek Online. Neverwinter, wieloletnia darmowa gra MMORPG akcji oparta na uznanej serii Dungeons & Dragons otrzyma swoją 19. dużą aktualizację zawartości w Neverwinter: Avernus. Dodatek kontynuuje i podsumowuje wydarzenia z Infernal Descent, wysyłając graczy na porywającą wyprawę w głąb Pustkowi Avernus („Wastes of Avernus”). Co więcej, Star Trek Online: House Divided zwiastuje 20. sezon uwielbianej przez fanów gry MMORPG, która od dekady nieustannie odkrywa i poszerza legendarne uniwersum Star Trek. House Divided da powracającym graczom szansę odkrycia epickiego wojennego wątku fabularnego Klingońskiego Imperium u boku Martoka z serialu Stacja kosmiczna. Przez ograniczony czas do obydwu gier trafią darmowe zestawy przedmiotów dla graczy, których rozdawnictwo ma uczcić 20. rocznicę studia Cryptic.

Możliwość świętowania naszej dwudziestej rocznicy to zaszczytny moment dla wszystkich w Cryptic Studios — powiedział Stephen D’Angelo, Dyrektor Generalny w Cryptic Studios. — To, co studio osiągnęło przez te lata, jest czymś spektakularnym i podnoszącym na duchu. Chcemy podziękować naszym fanom za niesamowite wsparcie, które okazali nam przez ostatnie dwie dekady. Jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować naszą spuściznę w dostarczaniu epickich wrażeń z rozgrywki dla uwielbianych przez graczy franczyz – łącznie ze zbliżającą się premierą gry Magic: Legends.

O Neverwinter: Avernus

W następstwie wydarzeń z Infernal Descent, poprzedniej dużej aktualizacji do Neverwinter, Avernus wysyła graczy na porywającą wyprawę przez Pustkowia Avernus – pierwszą warstwę Dziewięciu Piekieł – gdzie napotkają Lulu, ciekawską mikroskopijną słonicę i dawną towarzyszkę Arcydiabła Zariela, która właśnie przybyła do ruin twierdzy Vallenhas. Lulu oferuje swoją pomoc z otwarciem piekielnego, zagadkowego pudełka posiadanego przez graczy – o ile bohaterowie pomogą jej z odzyskaniem utraconej pamięci. Jedyną nadzieją na przywrócenie jej wspomnień jest przeprowadzenie odysei przez piekło, dlatego gracze muszą połączyć siły z dwoma niespodziewanymi towarzyszami – Makosem i Mahadim, oportunistycznym handlarzem – by wspólnie podjąć się tego wymagającego zadania.
W trakcie swojej wyprawy gracze mogą spodziewać się odkrycia nowych treści fabularnych podczas walki z hordami demonów – a wszystko to w ramach zupełnie nowej kampanii Ścieżka Upadłych („Path of the Fallen”) poszerzającej wątek z Baldur’s Gate: Descent Into Avernus. Ta nowa podróż pozwoli również poszukiwaczom przygód stanąć u sterów piekielnych machin wojennych, odkryć przeszłość Arcydiabła Zariela i doświadczyć tego, jak ich działania bezpośrednio wpływają i zmieniają świat Avernus.

By dowiedzieć się więcej o grze, odwiedź blog Neverwinter: TUTAJ.

O Star Trek Online: House Divided

House Divided, najnowsza aktualizacja do Star Trek Online, daje powracającym graczom szansę odkrycia epickiego wojennego wątku fabularnego Klingońskiego Imperium u boku Martoka z serialu Stacja kosmiczna. Po przypadkowym wysłaniu samej siebie i graczy w podróż w czasie z użyciem ukradzionej technologii Federacji, J’Ula, siostra T’Kuvmy (Discovery), wypowiada wojnę swoim braciom, gdy dowiaduje się, że w teraźniejszości Imperium Klingońskie dokonało niewyobrażalnej zbrodni i zjednoczyło siły z Federacją. J’Ula i jej porucznik Aakar (dziadek Gowrona) pragną naprawić tę sytuację i wzywają „prawdziwych” Klingonów, by stanęli u ich boku do wspólnej walki. Teraz od graczy zależy, czy uda im się wspólnie z Martokiem (Stacja kosmiczna) powstrzymać tę rebelię i utrzymać nowopowstały sojusz z Federacją.
Ten nowy epicki wojenny wątek fabularny dodaje dwa grywalne epizody do Star Trek Online, które powinny spodobać się wszystkim fanom Star Trek. Co więcej, nowa aktualizacja wprowadza wydarzenie House Divided, które będzie trwać przez cały miesiąc – i w ramach którego gracze będą mogli otrzymać zbroję/pancerz Czerwonego Anioła – 5-osobową kosmiczną operację oddziałów specjalnych („TFO”) nad klingońską kolonią karną Rura Penthe. Do zdobycia będzie również skrzynka „Angel’s Wake Lockbox” zawierająca statek Ba’ul z odcinka „Grzmot” Star Trek: Discovery – a także obelisk Ba’ul z 2 sezonu serialu.

By dowiedzieć się więcej o grze, odwiedź blog Star Trek Online: TUTAJ.

O 20 rocznicy Cryptic Studios

Założona w Dolinie Krzemowej w stanie Kalifornia w 2000 roku, firma Cryptic Studios jest najbardziej znana ze swoich popularnych kultowych serii, Neverwinter i Star Trek Online, które zachwycają graczy wielu platform od odpowiednio siedmiu i dziesięciu lat. Studio wyprodukowało swój pierwszy tytuł, City of Heroes, w 2004 roku i od tej chwili nieustannie poszerzało swoje portfolio – w pierwszej kolejności o gry City of Villains w 2005 roku i Champions Online w 2009 roku. Cryptic Studios pozostaje liderem rynku, dalej tworząc unikalne gry wykraczające poza tradycyjny gatunek MMO. Firma ma przed sobą świetlaną przyszłość dzięki Magic: Legends – nadchodzącej darmowej grze akcji RPG online opartej na legendarnej strategicznej grze karcianej, Magic: The Gathering – i jeszcze bardziej ekscytującej zawartości do Neverwinter i Star Trek Online. A wszystko to w ramach misji studia, której celem jest nieustanne tworzenie niezapomnianych gier RPG online.

Zestawy przedmiotów do pecetowych wersji Star Trek Online i Neverwinter dostępne są za darmo z okazji 20. rocznicy. Pakiety te zawierają następujące elementy:

Star Trek Online

 • Platynowa tarcza ochronna – kolorowa nakładka na tarcze chroniącą statek przed atakami energetycznymi.
 • Towarzysz „Platinum Tardigrade” – przyzywa niebitewnego niesporczaka, który będzie podążać za graczem.
 • Karabin snajperski „Platinum Phaser” – karabin do bitwy naziemnej z ery Discovery.
 • Trzy punkty specjalizacji lub ulepszenia technologiczne.
 • Nowy tytuł: „Cryptonian”

Neverwinter

  • Platynowy kostium – przedmioty kosmetyczne używane do zmiany wyglądu postaci, które nie wpływają na jej statystyki.
  • Towarzysz „Platinum Vanity Pet” – przyzywa niebitewnego towarzysza, który będzie podążać za graczem.
  • Pakiet „Rank 15 Enchantment Choice Pack” – zawiera wybrany przez Ciebie specjalny urok 15 poziomu, który wpłynie na statystyki przedmiotów w grze.
  • Torba żetonów ulepszających towarzyszy – torba z walutą używaną do ulepszania towarzyszy.
  • Nowy tytuł: „Cryptionian”

Champions Online

   • Nowy tytuł: „Cryptionian”
   • Ekskluzywna platynowa aura
   • Figurka „Platinum Defender”
   • Urządzenie obronne „Platinum Backup!”

 

Aby odebrać przedmioty w Star Trek Online, gracze muszą udać się do 1 MT, które można znaleźć w zakładce „Bundles” sekcji „Mudd’s Market” w sklepie Zen.
Aby odebrać przedmioty w Neverwinter, gracze muszą zalogować się między 30 czerwca a 6 lipca i porozmawiać z NPC „Agent ds. Nagród”.
Aby odebrać przedmioty w grze Champions Online, gracze muszą udać się do Sklepu Zen.

Komentarze