GAMENERD.PL

CodeRed – debiut polskiej gry na Facebook’u [WIDEO]

CodeRed

CodeRed to gra przygodowa od studia LivinThing, która opowiada kryminalną historię Agentki Sary. Co najlepsze, żeby zagrać wystarczy po prostu posiadać Facebooka.

Trailer, który zobaczycie poniżej, jest trochę zbyt pompatyczny jak na nasz gust, ale jako gra na Facebooka CodeRed może się sprawdzić znakomicie. Narracyjne opowieści w mediach społecznościowych to na pewno nie jest zły pomysł. Zwłaszcza że CodeRed naprawdę fajnie się prezentuje pod względem wizualnym.

Po latach w końcu się udało i Agent Sarah’s Story wreszcie wystartowało z pierwszym odcinkiem. Chcecie zagrać? Wystarczy mieć Facebooka – wejdźcie pod ten adres. To gra w modelu free to play, ale pojawiają się też mikropłatności.

Mroczna fabuła

W grze wcielimy się w agentkę FBI, której zadaniem będzie schwytanie w ciągu 3 dni groźnego terrorysty, którego celem ataku ma być Nowy Jork. Fabuła ma być mroczna, dojrzała i ambitna, a decyzje, jakie podejmiemy w trakcie rozmów będą bardzo istotne. Twórcy kuszą 350-stronicowym scenariuszem i trzema możliwymi zakończeniami, a także rozwijającymi się relacjami między niektórymi bohaterami (w tym tej samej płci).

Od strony mechaniki będziemy mieć tu do czynienia z grą przygodową, w której będziemy zbierać obiekty, rozwiązywać zagadki i przeprowadzać dialogi, ale nie zabraknie także mniej typowych rozwiązań np. elementów strzelania i pościgu samochodowego. Graficznie gra prezentuje się bardzo dobrze – wszystkie elementy są ręcznie rysowane, a miejsca, w jakich rozegra się akcja będą oparte na autentycznych lokacjach. Kolejnym atutem gry jest polska wersja językowa. Wygląda na to, że faktycznie Facebook otrzyma w końcu ciekawy i urozmaicony tytuł skierowany dla dojrzałego odbiorcy

call of duty: infinite warfare

Komentarze